>
2021-07-27

Ministrė Agnė Bilotaitė: įvykius prie Rūdninkų poligono vertinu kaip provokaciją ir antivalstybinę veiklą

Pirmadienio įvykiai prie Rūdninkų poligono traktuotini kaip provokacija, o patekimo į poligoną blokavimas ir asmenų įsiveržimas į pareigūnų saugumą teritoriją – kaip neteisėta antivalstybinė veikla, už kurią gresia ir baudžiamoji atsakomybė.

„Tai, kas vakar įvyko Rūdninkų poligone, yra akivaizdi, gerai suplanuota ir organizuota provokacija, nukreipta prieš mūsų valstybę ir jos piliečių saugumą. Poligonas – tai specialiosios paskirties, sukarintas ir Viešojo saugumo tarnybos saugomas objektas. Ši pareigūnų prižiūrima ir vaizdo stebėjimo kameromis stebima teritorija yra nutolusi nuo gyvenamųjų vietovių, tad  kyla klausimas, ką žmonės vakar gynė. Asmeniškai vertinu vakarykštę  situaciją kaip įvykdytą provokaciją ir antivalstybinę veiklą, todėl kreipiausi į teisėsaugos institucijas tam, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas  dėl galimų nusižengimų Lietuvos įstatymams“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrė  dėkoja policijos pareigūnams už jų puikiai atliktą darbą –  operatyvius, adekvačius ir proporcingai pritaikytus veiksmus deeskaluojant  įvykius prie Rūdninkų poligono.

Anot, Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Ričardo Pociaus, poligonas yra valstybės saugoma, sukarinta teritorija. „Vakar turėjome rimtą incidentą, kai buvo įsiveržta į mūsų saugumą teritoriją, kurioje   pareigūnai susigrūmė su asmenimis, kurie padegė padangas, o vėliau buvo priversti panaudoti ir ašarines dujas“, – teigė  VST vadas.

Šiuo metu Rūdninkų poligone toliau vyksta pasiruošimas migrantų stovyklavietės įrengimui.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 2 839 neteisėti migrantai. Šiuo metu kritinė masė migrantų apgyvendinta pasienio tarnybos užkardose, kurios yra nepritaikytos didelio kiekio asmenų apgyvendinimui.