2022-09-30

Ministrė policijos šventėje Kaune: visuomenė pareigūnais pasitiki kaip niekada anksčiau

Šeštadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo Policijos ir visuomenės šventėje Kaune. Ministrė A. Bilotaitė, sveikindama policijos pareigūnus, pasidžiaugė Policijos tarnybos darbu ir aukštu Lietuvos žmonių pasitikėjimu pareigūnais.

„Šįkart susirinkome į dvigubą šventę – lygiai prieš 90 metų čia, Kaune, įkurta Kelių policija. Policijos šventė jau seniai yra ir visuomenės šventė. Lietuvos žmonės policija pasitiki kaip niekada anksčiau. Krizės, įtempta geopolitinė padėtis regione šį pasitikėjimo jausmą tik sustiprino. Policijos misija labai kilni – ginti kiekvieną žmogų, saugoti visuomenę ir valstybę“, – renginyje sakė vidaus reikalų ministrė.

Ministrė A. Bilotaitė padėkojo pareigūnams už jų sunkų, rizikingą ir atsakingą darbą šiuo sudėtingu valstybei  laikotarpiu.

„Pastaruoju metu susidūrėme ne su viena krize ir valstybei tekusiais rimtais iššūkiais, kuriuos atremti padėjo policijos pareigūnai. Jūs turėjote atlikti ir savo tiesiogines pareigas – tirti ir užkardyti nusikaltimus. Neabejoju, kad nė vienas iš Jūsų susidūręs su sunkumais, nepamiršo trijų pagrindinių žodžių, kurie lydi Policijos tarnybą: „Ginti. Saugoti. Padėti.“ “, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Kauno Sporto gatvėje esančioje aikštėje vidaus reikalų ministrė sutiko šventišką pareigūnų rikiuotę, čia įvyko iškilminga pareigūnų apdovanojimo ceremonija. Vienas svarbiausių šventės akcentų – Lietuvos policijos mokyklos kursantų priesaika.

Renginio metu už nepriekaištingą tarnybą ministrė A. Bilotaitė ir policijos generalinis komisaras R. Požėla apdovanojo pareigūnus.

Policijos tarnyboje šiuo metu dirba beveik 8 tūkst. pareigūnų.  Kasdien patruliuoja  ir viešąją tvarką  užtikrina 576 policijos ekipažai.

Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, 68 proc. žmonių, kurie palankiai vertina policijos reagavimą į iškvietimus, mano, kad policija greitai reaguoja ir atvyksta į įvykio vietą. Lietuva taip pat yra iš tų šalių, kur gyventojų pasitikėjimas policija yra aukštas ir siekia 78 proc., visoje ES pasitikėjimo policija vidurkis yra 71 proc.