Ministrė R. Tamašunienė: keičiant savivaldybių ribas, svarbiausias – žmonių interesas ir jų gyvenimo kokybė

Data

2019 12 03

Įvertinimas
1
kauno-panorama-nuo-britanikos-stogo-5d861a13e0bf8.jpg

Seimas pritarė Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisoms, kuriomis nustatyta, kad Vyriausybė galėtų teikti Seimui dokumentus dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo, kai bus atliktos ir kitai savivaldybei priskiriamos, ir likusios be dalies teritorijos savivaldybės dalies gyventojų apklausos.

Taip pat ir vienos, ir kitos savivaldybės teritorijos ne mažiau kaip pusė apklaustų gyventojų turėtų pritarti ribų perbraižymui, apklausoje turėtų dalyvauti per 50 proc. kiekvienos dalies gyventojų.

Iki šiol įstatyme buvo numatyta, tik tai, kad teritorijų ribų perbraižymui pakanka savivaldybių, kurių teritorijų ribos keičiamos, tarybų nuomonės ir teritorijos dalies, priskiriamos kitai savivaldybei, vietos gyventojų nuomonės, nenustatant jokio reikalavimo, kiek vietos gyventojų turėtų dalyvauti apklausoje ir pareikšti savo nuomonę sprendžiant šiuos svarbius klausimus.

„Pataisos yra labai svarbios ir reikalingos žmonių interesams ir jų gyvenimo kokybei užtikrinti. Nustačius aiškesnį reglamentavimą, bus būtina atsižvelgti į ir įvertinti tokios reformos socialinius ir ekonominius padarinius“,  – sako vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Vyriausybei gavus pasiūlymą keisti savivaldybės ribas, turės būti visapusiškai įvertinami inicijuojamos reformos socialiniai ir ekonominiai padariniai, jos poveikis gretimų savivaldybių ir viso regiono plėtrai. Dokumentai dėl savivaldybių reformavimo Seimui būtų teikiami tik atlikus visų vietos gyventojų apklausą ir gavus jų pritarimą.