copyright

Ministrė R. Tamašunienė: mūsų tikslas – kokybiškos paslaugos regionuose

Data

2020 01 20

Įvertinimas
1
02 _21_red2.jpg

„Jūsų pasirinktos kryptys labai pažangios. Tikiuosi, kad pavyks jas įgyvendinti. Šiandien norime pasižiūrėti, koks yra bendras vaizdas. Jūsų regionas yra vienas pirmųjų – tai bandomoji strategija, tikimės, kad ji bus sėkmingai įgyvendinta“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė. 

Funkcinių zonų „Tauragė+“ ir „Šalčininkai+“ strategijos – tai bandomieji projektai, kuriuos inicijavo Vidaus reikalų ministerija kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Finansų ministerija, Centrine projektų valdymo agentūra ir savivaldybėmis. Šios dienos susitikime pradedamas strategijos „Tauragės+“ naujas ir svarbus etapas. Siekiame kartu susitarti dėl pirmųjų realių valstybės ir Europos Sąjungos investicijų šiai strategijai įgyvendinti. Taip pat ieškoma sprendimų dėl pirmųjų realių investicijų, kurios bus pradėtos šiemet, nelaukiant būsimojo ES fondų finansinio laikotarpio pradžios.“

„Mums svarbu kurti gerą infrastruktūrą, užtikrinti susisiekimą, nes tai yra pagrindinis veiksnys, motyvuojantis ieškoti darbo ir nesinaudoti socialinėmis išmokomis. Atsižvelgdami į tai, labai aiškiai įsivardijome regiono specializaciją. Darbo vietos, kokybiška švietimo sistema ir laisvalaikis – tai mūsų vizija, kurios reikia siekti“, – kalbėjo Tauragės meras Dovydas Kaminskas. 

„Kiekvieno regiono žmonės žino, ko labiausiai reikia jų regionui, todėl būtų puiku, jei pavyktų įgyvendinti projektus. Turime vilčių, kad būtent mums skirtas projektas pagyvins mūsų regioną“, – teigė Algirdas Meiženis, Šilalės rajono meras. Viena esminių sąlygų, kad šiai strategijai pritartų visos keturios savivaldybės, tad būtina koordinuoti veiksmus ir bendradarbiauti. Iš pagrindinių strategijos „Tauragė+“ krypčių išskirčiau bendrą susisiekimo sistemą.“ 
Šiuo metu atnaujinamas Nacionalinės pažangos planas iki 2030 metų. Taigi, regionams labai svarbu rasti bendrus sprendimus ir siekti bendrų tikslų, nes regionams bus skirtas ypatingas dėmesys. 
„Regione turi būti užtikrinti patogumai: geras susisiekimas, paslaugų prieinamumas. Daugelis žmonių grįžtų iš užsienio, jei būtų užtikrinta patogi infrastruktūra. Tikiu, kad tas darnos žemėlapis, kurį nupiešime šiandien, bus labai naudingas ateityje“, – kalbėjo Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius. 

Tauragės apskritis mažiausia pagal gyventojų skaičių – turi kiek daugiau kaip 90 tūkstančių gyventojų.