BDAR

Ministrė R. Tamašunienė: Šiandien prisiminkime saugaus eismo keliuose taisykles

Data

2020 10 13

Įvertinimas
0
transporto-eismas-ties-pedagoginio-universiteto-ziedu-5ea98d9dea1c0.jpg

Spalio 13 d. Europos šalyse minima Europos saugaus eismo diena. Būtent šiandien žmonėms primenama apie pavojus gatvėse ir raginama saugoti save ir kitus. 

„Šiandien yra puiki galimybė dar kartą priminti, kaip svarbu, kad keliuose būtume saugūs tiek pėstieji, tiek vairuojantys, nes vienas neapdairus veiksmas gali turėti labai skaudžių padarinių. Visi nuo mažens žinome pagrindines saugaus eismo taisykles, šiandien jas verta pakartoti dar kartą. Nepamirškime tamsiu paros metu užsisegti atšvaitą, eidami per perėją nesinaudokime telefonais ir svarbiausia – būkime atidūs vairuodami ir neviršykime leistino greičio“, – primena vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje užfiksuota per 141 500 eismo įvykių. Gyvybių neteko 17 400 žmonių, sužeista 166 220 eismo dalyvių. Pagal žuvusiųjų skaičių (65), tenkantį vienam milijonui gyventojų, vis dar esame žemiau Europos Sąjungos vidurkio (2018 m. – 49). 

„Mūsų visų tikslas yra aiškus – turime siekti, kad būtume saugūs kelyje. Kiekvienas iš mūsų turi būti atsakingas ir dalyvaudamas eisme pagalvoti ne tik apie savo veiksmus, bet ir apie kitus žmones“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Nors sužalojimai eismo įvykių metu yra viena dažniausių mirties priežasčių pasaulyje daugybę metų, dauguma eismo įvykių yra nuspėjami ir jų įmanoma išvengti. Greičio viršijimas yra viena iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių. Per didelis ir netinkamai pasirinktas greitis yra pagrindinis eismo įvykių rizikos veiksnys. Greičio viršijimas – tai problema, su kuria susiduria visos pasaulio šalys, todėl pastarąjį dešimtmetį labai daug dėmesio skiriama greičio valdymui, siekiant mažinti eismo įvykių, mirčių ir sužalojimų skaičių keliuose.

Saugaus eismo diena švenčiama ne tik spalio 13 d., bet ir pavasarį – balandžio 6 d. paskelbta Lietuvos saugaus eismo diena.