BDAR

Ministrė susitiko su projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvėmis

Data

2020 08 24

Įvertinimas
0
DSC_1947.JPG

Šiandien  vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su kasmetinio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“  dalyvėmis – Kauno r. Domeikavos gimnazijos absolvente Greta Latvėnaite ir vienuoliktoke Martyna Kemeklyte iš Vilniaus licėjaus. 

Projekto dalyvėms ministrė pristatė Vidaus reikalų ministerijos (VRM)  veiklą, supažindino  su Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos darbu, susijusiu su koronoviruso plitimo užkardymu. 

Merginos šiandien taip pat susitiko su VRM Viešojo saugumo politikos ir Migracijos politikos grupių atstovais, aptarė koronaviruso pandemijos metu ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veiklos organizavimą, iškilusius iššūkius ir priimtus sprendimus, kalbėjo apie pasiruošimą galimiems pakartotiniams ligos protrūkiams. 

Susitikimo su VRM Strateginių sprendimų paramos grupės atstovais metu buvo aptarti klausimai, susiję su Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje svarstomų ministerijos klausimų teikimo procesu. Specialistai pristatė šių klausimų „kelią“ iki posėdžio – kaip vyksta klausimų ruošimas, su kuo yra derinamas turinys ir pan. 

Susipažinimas su vidaus reikalų sistemos veikla vyks visą savaitę – iki rugpjūčio 28 dienos. Moksleivėms bus  pristatyta Policijos departamento, Lietuvos policijos kriminalinių tyrimų centro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos,  Priešgaisrinė apsaugo ir gelbėjimo departamento, Bendrojo pagalbos centro, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, Gaisrinių tyrimų centro veikla.

„Esu įsitikinusi, kad tokie projektai yra labai naudingi jauniems žmonėms. Pradėjus organizuoti projektus mokyklos lygiu supratau, kad norėčiau tai  daryti didesniais mastais bei supratau, kad visuomeninė veikla teikia daug motyvacijos ir yra tai, ką norėčiau vėliau veikti gyvenime. Tačiau, kad galėčiau tai daryti, labai norėčiau artimiau susipažinti su valstybės institucijų veikla ir suprasti, kurioje srityje norėčiau dirbti“ – sakė Martyna Kemiklytė. 

„Ilgą laiką domėjausi politika. Savo ateitį aš planuoju sieti su valstybinėmis įstaigomis, nes tikiu, kad jaunas žmogus yra labai svarbus kuriant geresnę  ateitį Lietuvai. Tad dalyvavimas šiame projekte padėtų man pažinti valstybės valdymą iš vidaus bei apsispręsti dėl mano ateities tikslų bei studijų krypties“, – savo motyvaciją įvardijo kaunietė Greta Latvėnaitė.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ rengiamas jau  dvyliktus metus. Juo siekiama sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir jos institucijų veikla, skatinti jaunimą dalyvauti šalies valdymo procesuose, prisidėti prie pilietinės visuomenės formavimo. Jo metu kiekvienoje ministerijoje lankosi po du moksleivius, kurie visą savaitę turi galimybę iš arčiau susipažinti su pasirinktos ministerijos darbu, jos veiklos sritimis.