Mobilioji biblioteka išriedėjo į Varėnos rajono gatves

Data

2019 08 01

Įvertinimas
1
Mobilioji biblioteka.jpg

Šiandien Varėnos rajone pradėjo veikti moderni mobilioji biblioteka, kurios pagrindinis tikslas – padidinti  paslaugų prieinamumą kaimiškose rajono gyvenvietėse, stiprinant kaimo bibliotekas, o ten, kur jų nėra, teikti savivaldybės viešosios bibliotekos ir savivaldybės administracijos paslaugas. Tai viena pirmųjų modernių mobiliųjų bibliotekų Lietuvoje.

„Teikiamos kokybiškos viešosios paslaugos turi būti prieinamos visiems šalies gyventojams vienodai. Ir nesvarbu, kur gyveni – didmiestyje ar kaimo vietovėje. Todėl džiaugiuosi, kad reikiamos paslaugos, pradedant Varėnos rajono gyventojais, nuo šiol atvažiuos pačios. Tikiu, kad tai bus geras pavyzdys ir kitoms savivaldybėms“,  teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, išlydėjęs mobilią biblioteką į pirmą kelionę.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pernai sausį skyrė daugiau nei 43 tūkst.  eurų Varėnos rajono savivaldybei įsigyti autobusiuką bei specialią įrangą. Nuo šiandien autobusiukas, arba mobili biblioteka, važinės po visą rajoną, pagal nustatytą tvarkaraštį.

Mobiliojoje bibliotekoje taip pat bus priimami gyventojų prašymai dėl savivaldybės administracijos teikiamų administracinių paslaugų ir nedelsiant priskiriami vykdyti atsakingiems specialistams per dokumentų valdymo sistemą. Naujojoje bibliotekoje bus teikiamos šios paslaugos: prašymų priėmimas savivaldybės tarybai dėl mokesčių (žemės, valstybinės žemės nuomos, nekilnojamo turto, paveldimo turto) lengvatų suteikimo, asmenų (šeimų) įrašymas į sąrašus dėl socialinio būsto ir bendrabučių nuomos, prašymų priėmimas atlikti Varėnos rajono savivaldybės būsto ir socialinio būsto būklės gerinimo darbus, leidimų saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams išdavimas, asmenų prašymų ir skundų priėmimas ir numerių žemės sklypams, pastatams, patalpoms ir butams suteikimas bei keitimas.

Taip pat gyventojai galės naudotis ir nemokamomis bibliotekos paslaugomis: bus atsakoma į skaitytojų užklausas žodžiu ir telefonu, konsultuojama ieškant informacijos internete, pristatomi spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms bei kita. Bus teikiamos ir mokamos paslaugos: dokumentų spausdinimas, įrišimas, kopijavimas, nuskaitymas ar dokumentų parsiuntimas iš kitų bibliotekų per tarpbibliotekinį abonementą.

Elektroninės ir administracinės paslaugos sunkiau prieinamos gyventojams, įsikūrusiems atokiau nuo rajono centro, kur nėra viešųjų įstaigų, todėl tikimasi, kad važinėjanti biblioteka padės jiems greičiau ir efektyviau gauti reikalingas paslaugas ar užpildyti paraiškas internetiniu būdu.

Mobilioji biblioteka įsteigta įgyvendinant projektą „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Varėnos rajono savivaldybėje“, finansuojamą Europos Sąjungos ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Projektui įgyvendinti panaudota beveik 161,0 tūkst. eurų, iš kurių 136,6 tūkst. eurų – Europos socialinio fondo lėšos.