Moldovai – tarptautinė patirtis kovojant su prekyba žmonėmis

Data

2018 04 30

Įvertinimas
2
IGP_5925.jpg

2018 m. balandžio 23-27 d. Kišiniove, Moldovoje vyko Lietuvos, Latvijos, Nyderalandų ir Didžiosios Britanijos ekspertų misija, kurios metu buvo atliktas Moldovos nacionalinių kovos su prekyba žmonėmis planavimo dokumentų bei jų įgyvendinimo priemonių vertinimas, analizuota šią sritį reglamentuojanti teisinė bazė.

ES ir tarptautiniai ekspertai analizę ir vertinimą atliko kartu su Moldovos specialistais iš Moldovos policijos Kovos su prekyba žmonėmis padalinio, prokuratūros, Pasienio policijos ir migracijos tarnybų.

Viena esminių įvykusios misijos išvadų – kad ypač svarbu yra užtikrinti teisėsaugos institucijų tinklo, gebančio ir galinčio laiku ir tinkamai reaguoti į naujus tarptautinės prekybos žmonėmis iššūkius, tvarumą. Taip pat akcentuotas teisėsaugos sinergijos vaidmuo modeliuojant veiksmus tarptautiniu lygiu.  

Ši misija buvo ES Judumo partnerystės priemonės lėšomis finansuojamo projekto „Moldovos gebėjimų stiprinimas kovojant su prekyba žmonėmis“ dalis. Jį Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija įgyvendina bendradarbiaudama su Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Generaliniu Policijos inspektoratu. 

Šiandien prasideda savaitę truksianti antroji projekto misija, kurios metu Lietuvos, Danijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ekspertai kartu su Moldovos specialistais vertins, kaip vystomos strateginės partnerystės tarp Moldovos valstybės institucijų (ypatingai teisėsaugos) ir nevyriausybinių organizacijų bei netradicinių partnerių, siekiant suteikti pagalbą prekybos žmonėmis aukoms.

Tikimasi, kad rudenį pasibaigsiantis projektas ne tik padidins Moldovos gebėjimus kovojant su prekyba žmonėmis, bet ir sustiprins tolimesnį Lietuvos ir Moldovos institucijų bendradarbiavimą.

 

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „LOGO EU PROJECT FUNDED BY“

ICMPD LOGO_2016-07-20

MPF_colors_2016-05-26

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vidaus reikalų ministerija logo“

Ministerul Afacerilor Interne