Moldovos ekspertams – Lietuvos praktika kovos su prekyba žmonėmis srityje

Data

2018 06 26

Įvertinimas
3
Moldovos delegacija.jpg

Šią savaitę Lietuvoje lankosi Moldovos Vidaus reikalų ministerijos, policijos, prokuratūros ir kitų teisėsaugos institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų delegacija. Vizito tikslas – supažindinti Moldovos ekspertų grupę su Lietuvos praktika kovos su žmonių prekyba srityje.

Pažintinio vizito Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje metu pristatyta kovos su prekyba žmonėmis sistema, kovos su prekyba žmonėmis politikos formavimas, priemonių planavimas, jų įgyvendinimas bei kovos su prekyba žmonėmis stebėsena Lietuvoje. Taip pat aptarta teikiama pagalba prekybos žmonėmis aukoms, darbo inspektorių bei bažnyčios vaidmuo kovoje su prekyba žmonėmis Lietuvoje. 

„Prekyba žmonėmis – dažnai tarptautinis nusikaltimas, todėl turi būti užtikrintas glaudus bendradarbiavimas tarp visų šalių atsakingų institucijų, įstaigų ir organizacijų. Turime keistis informacija ir patirtimi, padėti surinkti įrodymus, nukreipti prekybos žmonėmis aukas reikiamai pagalbai suteikti. Šis vizitas – puiki proga atnaujinti žinias apie abiejų valstybių pažangą kovojant su prekyba žmonėmis“, – sakė vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma.

Vizito Lietuvoje metu Moldovos ekspertams bus pristatytas Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, prokuratūros vaidmuo kovojant su prekyba žmonėmis. Taip pat ekspertai lankysis Kauno miesto savivaldybėje, kurioje susipažins su savivaldos vaidmeniu šiame procese.

Ekspertai susitiks ir su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleriu, lankysis Dingusių žmonių šeimų paramos centre.  

Vizitas organizuojamas pagal Vidaus reikalų ministerijos kartu su partneriais ES MPF lėšomis įgyvendinamą projektą „Moldovos gebėjimų stiprinimas kovojant su prekyba žmonėmis“.