Moldovos vidaus reikalų ministras: Lietuva mums – patikimas partneris ir sektinas pavyzdys

Data

2016 11 24

Įvertinimas
0
VRM_4904.jpg

Atsakomojo vizito į Vilnių atvykusi Moldovos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybė domisi Lietuvos vidaus reikalų sistemos padalinių veiklos efektyvinimo ir vadybos klausimais, taip pat – Bendrojo  pagalbos centro (BPC) praktika, Viešojo saugumo tarnybos (VST) parengtimi, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos organizavimu.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas susitikimo metu pabrėžė, kad Lietuva ir Moldova artimos ne tik panašiu teritorijos dydžiu ir gyventojų skaičiumi, bet ir geopolitine situacija, bei saugumo iššūkiais, su kuriais susiduria valstybės, todėl visada yra pasirengusi ne tik pasidalinti patirtimi, bet ir  suteikti pagalbą.

Moldovos delegacijos vadovas, vidaus reikalų ministras Alexandru Jizdan, savo ruožtu, pažymėjo, kad Lietuva Moldovai tapo patikimu partneriu ir sektinu pavyzdžiu daugelyje vidaus reikalų sistemos sričių. „Mums labai svarbu ir perimti geriausią jūsų praktiką, ir pasimokyti iš klaidų, tai yra – sužinoti apie sprendimus, kurie, jūsų vertinimu, mažiau pasiteisino, kad nesuklystume, nesugaištume laiko“, – sakė ministras A. Jizdan.

Lietuva ir Moldova intensyviai bendradarbiauti pradėjo pastarąjį pusmetį. Ministrai pasirašė susitarimą dėl šalių bendradarbiavimo likviduojant ekstremaliųjų situacijų – avarijų, katastrofų, stichinių nelaimių – padarinius.

Šią vasarą Lietuva Moldovai dovanojo 10-imt „Ford“ markės gaisrų gesinimo automobilių. Nebenauji, bet techniškai tvarkingi automobiliai Moldovos civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybai dovanoti gavus šios valstybės Vidaus reikalų ministerijos prašymą dėl techninės paramos suteikimo. Šie automobiliai sėkmingai pasiekė Kišiniovą ir jau yra naudojami gesinant gaisrus.

Be to, rengiamas Lietuvos ir Moldovos Vyriausybių susitarimo dėl kovos su organizuotu nusikalstamumu projektas.

Ministras A. Jizdan, dėkodamas už nuoseklią Lietuvos poziciją teikiant Moldovai paramą, apdovanojo Lietuvos vidaus reikalų ministrą T. Žilinską I laipsnio Moldovos VRM garbės ženklu.