BDAR
gdpr

Nacionalinėje kokybės konferencijoje dalintasi viešojo sektoriaus gerąja patirtimi

Data

2011 12 15

Įvertinimas
0

Šiandien Vilniuje, viešbučio „Holiday Inn Vilnius„ konferencijų salėje, vyko Vidaus reikalų ministerijos (VRM) organizuota Nacionalinė ketvirtoji kokybės konferencija. Į ją susirinko daugiau nei 200 valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų atstovų. Konferencijos tikslas - paskatinti valstybės ir savivaldybių institucijų bendradarbiavimą, intensyviau taikyti kokybės vadybos ir veiklos valdymo priemones, taip pat gerinti viešųjų paslaugų kokybę ir asmenų aptarnavimą.

„Nuolatinis viešojo sektoriaus organizacijų bendradarbiavimas ir dalinimasis gerąja patirtimi padeda pagrindą naujiems, veiksmingesniems, novatoriškiems sprendimams šiuo ypatingu pokyčių ir reformų laikotarpiu„, - sveikindamas konferencijos dalyvius sakė VRM Viešojo valdymo politikos departamento direktorius Paulius Skardžius. Jis pabrėžė, kad Europos Sąjungos valstybių politika viešojo administravimo srityje grindžiama didėjančiais reikalavimais viešajam sektoriui - jis turi būti skaidrus, efektyviai veikiantis, orientuotas į rezultatus ir atskaitingas piliečiams.

Pasak P. Skardžiaus, viešojo sektoriaus organizacijų domėjimasis kokybės vadybos metodais ir jų taikymo patirtis Lietuvoje sparčiai auga. Tai rodo ne tik gausus konferencijos dalyvių skaičius, bet ir VRM vykdomų apklausų rezultatai. Kokybės vadybos modelius taikančių viešojo sektoriaus organizacijų skaičius 2011 m., lyginant su 2010 m., padidėjo 14 procentų.

Konferencijoje patirtimi pasidalino Valstybinės ligonių kasos ir Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai. Šių įstaigų įgyvendinti projektai buvo pripažinti vieni geriausių pavyzdžių veiklos valdymo tobulinimo ir partnerystės tarp organizacijų skatinimo srityse ir jau buvo pristatyti šeštojoje Europos kokybės konferencijoje Varšuvoje (Lenkijoje).

Renginio metu taip pat diskutuota apie kokybės vertinimą Lietuvos viešajame sektoriuje, skaityti pranešimai apie taikomų kokybės vadybos metodų paplitimą ir teigiamą poveikį viešojo sektoriaus organizacijų veiklos efektyvumui. Taip pat dalintasi patirtimi apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamų projektų, skirtų diegti kokybės vadybos priemones, įgyvendinimo sėkmes ir kliūtis.

VRM nacionalines kokybės konferencijas organizuoja nuo 2005 m. Ši konferencija - jau ketvirtoji. Ji organizuota Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis VRM įgyvendinant projektą „Viešojo administravimo sektoriaus kokybės iniciatyvos„.