BDAR
gdpr

Nauja įranga padės pareigūnams efektyviau kovoti su nusikalstamumu

Data

2010 11 25

Įvertinimas
0
Nauja įranga padės pareigūnams efektyviau kovoti su nusikalstamumu
Nauja įranga padės pareigūnams efektyviau kovoti su nusikalstamumu

Vidaus reikalų sistemos statutinės įstaigos galės efektyviau kovoti su nelegalia migracija, kontrabanda, užtikrinti viešąjį saugumą. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rinktinėms, policijos komisariatams, Viešojo saugumo tarnybos (VST) prie VRM ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM padaliniams perduota daugiau nei 420 skaitmeninių radijo ryšio terminalų.

Nešiojamaisiais, stacionariais ir transporto priemonėse montuojamais radijo ryšio terminalais pareigūnai galės persiųsti duomenis, naršyti duomenų bazėse ir greitai patikrinti, ar asmuo nėra ieškomas, ar transporto priemonė nėra vogta. Sulaikęs pažeidėją, pareigūnas vienu mygtuko paspaudimu galės pasikviesti pastiprinimą, taip pat prisijungti prie duomenų bazės ir gauti reikalingus duomenis apie įtariamąjį. Radijo terminalu taip pat galima skambinti į telefonus, siųsti tekstinius pranešimus ir kitokius duomenis.

Dalis įsigytų terminalų yra specialiai skirti montuoti VST turimuose keturračiuose motocikluose. Jie padės pareigūnams efektyviau vykdyti paieškos, sulaikymo bei kitas viešosios tvarkos palaikymo operacijas sunkiai pravažiuojamose ar miškingose teritorijose visame Kaliningrado geležinkelio tranzito ruože ir jo prieigose.

Naujieji bendrovių „Sepura“ ir „Motorola GmbH“ radijo ryšio terminalai papildė 2006 m. Šengeno priemonės programos Lietuvai lėšomis įdiegtą skaitmeninę mobiliojo radijo ryšio sistemą, kurią sudaro per 200 bazinių radijo stočių išdėstytų visoje Lietuvos teritorijoje ir per 6 tūkst. nešiojamųjų, montuojamų automobiliuose ir montuojamų stacionariai radijo ryšio terminalų.

Įranga įsigyta Europos Sąjungos Išorės sienų fondo 2008 m. programos lėšomis. Projektą „Radijo ryšio terminalų įsigijimas“, kurio bendra vertė daugiau nei 2 mln. litų, įgyvendino Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM.