BDAR
gdpr

Nuo sausio 1 d. „Regitra“ pradės tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius

Data

2013 12 11

Įvertinimas
0
Nuo sausio 1 d. „Regitra“ pradės tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius
Nuo sausio 1 d. „Regitra“ pradės tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius

Ministras D. A. Barakauskas gruodžio 9 d. įsakymu Nr. IV-1008 patvirtino transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo tvarkos pakeitimus, pagal kuriuos į praktinio vairavimo egzaminą bus įtrauktas saugaus ir taupaus vairavimo žinių bei praktinių įgūdžių patikrinimas.

[end_header]

Egzaminavimo tvarkos pakeitimai įsigalios nuo 2013 m. gruodžio 31 d.

„Šiais pakeitimais siekiame ugdyti saugesnio vairavimo įgūdžius, mažinti avaringumą keliuose bei taršą miestuose“, – teigia ministras D. A. Barakauskas.

Tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius Europos Sąjungos valstybes nares nuo 2013 m. gruodžio 31 d. įpareigojo Europos Komisijos 2012 m. lapkričio 19 d. direktyva 2012/36/ES. Direktyvoje nustatyta, kad, patvirtindami saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius, vairuotojai per egzaminą turės važiuoti taip, kad būtų užtikrinta eismo dalyvių sauga, mažinamas degalų naudojimas ir išmetamųjų teršalų kiekis įsibėgėjant, lėtėjant, važiuojant į įkalnę ir nuokalnę, prireikus perjungiant pavaras.

„Regitra“ per šiuos metus intensyviai ruošėsi su egzaminų vertinimu susijusioms naujovėms: daugiau nei šimtui įmonėje dirbančių egzaminuotojų surengė saugaus ir taupaus vairavimo mokymus, apie būsimas naujoves diskutavo su vairavimo mokyklų atstovais.

Daugiau informacijos šia tema rasite VĮ „Regitra“ interneto svetainėje www.regitra.lt