BDAR
gdpr

Pakrikštytas naujas pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“

Data

2015 07 27

Įvertinimas
0
Pakrikštytas naujas pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“
Pakrikštytas naujas pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“

Penktadienį Klaipėdoje buvo pakrikštytas naujas patrulinis pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“. Iškilminga ceremonija, kurią pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos krantinėje.

[end_header]

VSAT vadas Renatas Požėla padėkojo visiems prisidėjusiems, kad ateitų ši visai valstybei svarbi diena, pažymėta naujo laivo krikštynų ir jo išplaukimo vykdyti sienos apsaugos funkcijas. „Nuo šiandien mes, pasieniečiai, tampame stipresni, – pabrėžė pasieniečių vadovas. – Aleksandrai Barauskai, sveikas sugrįžęs į naują gyvenimą. Gero tau vėjo!“

Krikšto ceremonijos metu pagal laivų inauguracijos tradicijas buvo atliktas ir simbolinis ritualas – putojančio vyno butelį į laivo bortą sudaužė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Renkant pavadinimą šiai naujai plaukiojimo priemonei iš viso pasieniečiai pasiūlė daugiau kaip 80 variantų. Nuspręsta laivui suteikti 1940-ųjų sovietų invazijos pirmosios aukos pasieniečio Aleksandro Barausko vardą. Taip įprasminamas prieš 75-erius metus tarnybos vietoje žuvusio pareigūno atminimas.

Laivo krikšto ceremonijos dalyviams buvo perduoti ir A. Barausko dukros Onutės Brasiūnienės, negalėjusios atvykti į renginį, žodžiai. Pasieniečio dukra pareiškė nuoširdžią padėką Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir visiems kitiems, kurie puoselėja jos tėvo atminimą, rūpinasi jo įamžinimu ir pasieniečio A. Barausko pagerbimu.

Laivą ir jo vėliavą pašventino Nidos Marijos Krikščionių Pagalbos Bažnyčios klebonas Rimvydas Adomavičius. „Aleksandro Barausko“ vadas Arūnas Zabitis po to laive iškėlė Lietuvos trispalvę.

Renginio metu taip pat buvo apdovanoti Lietuvos ir Švedijos pareigūnai, labiausiai prisidėję prie sėkmingo šio projekto įgyvendinimo.

„Aleksandrą Barauską“ pastatė ir Lietuvos pasieniečiams perdavė atvirą konkursą laimėjusi Estijos bendrovė „Baltic Workboats“. Laivas kainavo beveik 3,4 mln. eurų. ES lėšomis padengti 75 proc. šios sumos, kita dalis finansuota Lietuvos biudžeto.

Patrulinio laivo „Aleksandras Barauskas“ paskirtis – valstybės sienos ir pasienio teisinio režimo kontrolė teritorinėje jūroje. Čia juo pasieniečiai galės stebėti, atpažinti ir tikrinti plaukiojimo priemones. Pagrindinės laivo funkcijos yra patruliuoti, reaguoti į pažeidimus, persekioti ir sulaikyti pažeidėjų plaukiojimo priemones. Laivu galima vykdyti žmonių paiešką ir gelbėjimą, teikti pagalbą teršimo incidentų lokalizavimo ir likvidavimo operacijose užtikrinant užteršto rajono apsaugą, gabenant specializuotą įrangą bei personalą.

Naujo VSAT laivo ilgis yra 26,5 m, korpuso plotis – 6,2 m, maksimali grimzlė – 1,6 m. Trijų „Volvo“ variklių, kurių bendras galingumas siekia 2400 AG, varomas patrulinis laivas gali išvystyti 31,5 mazgo greitį. Laivo integruota variklių, vairavimo ir sraigtų mechanizmų sistema pasižymi eksploatacijos ekonomiškumu ir užtikrina puikų manevringumą. Pasieniečių laive yra naujausia navigacinė bei ryšio įranga, du radarai ir kita moderni technika. Papildoma infraraudonųjų spindulių naktinio matymo sistema leidžia patruliavimą palei sieną bei gelbėjimo darbus atlikti ir tamsiu paros metu.

Pastačiusi plaukiojimo priemonę bendrovė „Baltic Workboats“ surengė specialius mokymo kursus VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiams, kurie sudaro pamainomis dirbančias „Aleksandro Barausko“ įgulas.

Iškilmingą ceremoniją pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė   Pasieniečius pasveikino vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius
Iškilmingą ceremoniją pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
 
Pasieniečius pasveikino vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius

 Plačiau – VSAT interneto svetainėje