BDAR
gdpr

Pareigūno vardą pažeminęs A. Bagonaitis bus atleistas iš vidaus tarnybos

Data

2016 12 27

Įvertinimas
0
vrm logo svetainei.JPG

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šiandien pasirašė tarnybinio patikrinimo išvadą dėl Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VAD) pareigūno Artūro Bagonaičio veiksmų, kuomet jis, būdamas neblaivus, sukėlė konfliktą.

Vidaus reikalų ministerijos išvadoje konstatuojama, kad pareigūno atlikti veiksmai sudaro pakankamą pagrindą pripažinti, jog A. Bagonaitis pažemino vidaus tarnybos pareigūno vardą.

Atsižvelgiant į tai, VAD direktoriui Rymantui Mockevičiui pavesta atleisti jį iš tarnybos, remiantis Vidaus tarnybos statuto 62 straipsnyje numatytu pagrindu, kuomet pareigūnas iš vidaus tarnybos atleidžiamas, jei savo poelgiu pažemina pareigūno vardą. 

„Vadovybės apsaugos departamento pareigūnams, saugantiems aukščiausius valstybės vadovus, yra keliami ypatingai aukšti lojalumo, skaidrumo, nepriekaištingos reputacijos reikalavimai. A. Bagonaičiui, kaip ir kitiems vidaus tarnybos sistemoje tarnaujantiems pareigūnams, kurie savo veiksmais ar elgesiu žemina pareigūno vardą, negali būti taikoma jokių nuolaidų ar išimčių“, – akcentuoja vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Ministras taip pat pažymi, kad Vidaus tarnybos statutas nenumato vidaus reikalų įstaigos vadovui alternatyvių sprendimų tais atvejais, kai konstatuojamas pareigūno vardo pažeminimo faktas, todėl gruodžio 16 d. VAD gautas A. Bagonaičio prašymas atleisti jį iš vidaus tarnybos dėl išėjimo į pensiją yra netenkintinas.

A. Bagonaitis šių metų gruodžio 15 d. apie 22.40 val., Vilniuje, Kedrų g., ne tarnybos metu, neblaivus išėjęs į važiuojamąją kelio dalį stabdė pravažiuojančius automobilius, spardė automobilį BMW. Šio automobilio vairuotojui iškvietus policiją, jis ketino iš įvykio vietos pasišalinti. Ne tarnybos metu šalia buvusiam Sigitui Urbonui prisistačius policijos pareigūnu ir parodžius tarnybinį pažymėjimą, A. Bagonaitis trenkė į veidą.