copyright

Pasaulinė operacija „Ciconia Alba“ sudavė rimtą smūgį organizuotam nusikalstamumui

Data

2016 10 19

Įvertinimas
0
DSC_1458.jpg

Lietuvos policija 2016 m. spalio 12-13 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos mastu organizuojamoje tarptautinėje priemonėje dėl bendrų veiksmų (angl. Joint Action Days (JAD)), kuri skirta nusikaltimų, susijusių su prekyba žmonėmis seksualiniam išnaudojimui, ypač nepilnamečių ir vaikų, išaiškinimui, prevencijai ir kontrolei.

Tarptautinę priemonę Lietuvoje koordinavo Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Savaitę trukusios tarptautinės operacijos metu buvo konfiskuota 2,38 tonos kokaino, nustatytos 529 prekybos žmonėmis aukų tapatybės bei sulaikyta 314 asmenų.

52 šalys ir 4 tarptautinės organizacijos, sutelkusios pajėgas kartu su Europolu sudavė rimtą smūgį organizuoto nusikalstamumo grupėms, veikiančioms visoje Europos Sąjungoje bei už jos ribų. Šios operacijos sėkmei taip pat labai svarbus buvo bendradarbiavimas su privataus sektoriaus atstovais.

Siekdami sužlugdyti pavojingiausius šiuo metu veikiančius organizuoto nusikalstamumo tinklus, tyrėjai didžiausią dėmesį skyrė neteisėto žmonių gabenimo, prekybos žmonėmis, prekybos narkotikais (kokainas, heroinas, sintetiniai narkotikai) atvejams ir nusikaltimams elektroninėje erdvėje (sukčiavimams, susijusiems su mokėjimo kortelėmis - Pasaulinė oro uostų diena).

Nusikaltimų vietose esantiems teisėsaugos pareigūnams pagalbą 24/7 teikė koordinacinis operacijų centras, įsikūręs Europolo būstinėje Hagoje. Šiame centre Europolo pareigūnai, ryšių palaikymo pareigūnai, tai pat dalyvaujančių šalių ekspertai, dirbdami su kitų tarptautinių partnerių specialistais, vykdė greitą ir sklandų apsikeitimą informacija, pasinaudodami saugiais Europolo kanalais, ir pastovią surinktos informacijos analizę.

Visame pasaulyje skirtingose šalyse vienu metu į įvykio vietas buvo paskirta 16 Europolo specialistų. Bendradarbiaujant su tyrėjais, iš įvykio vietų jie teikė kriminalistinę pagalbą, analitines ataskaitas ir atliko aktualius kryžminius patikrinimus duomenų bazėse.

Proaktyvius veiksmus vykdė ir Lietuvos policija. Daugiau informacijos apie operaciją „Ciconia Alba“: http://www.policija.lt/index.php?id=39260

Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija