BDAR
gdpr

Pasieniečiai įsigijo 4 jaunus vokiečių aviganius

Data

2011 12 12

Įvertinimas
0

Už Europos Sąjungos (ES) lėšas pasieniečiai įsigijo 4 jaunus šuniukus, būsimuosius Lietuvos sienos sargybinius.

Antradienį 10 val. 30 min. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kinologijos centre, įsikūrusiame Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje, šie vokiečių aviganiai bus perduoti savo naujiesiems šeimininkams. Patinėlių, kuriems dabar yra 2 mėnesiai, ketveriukė tarnaus pasienyje su Baltarusija, o šuniukų šeimininkai bus Vilniaus ir Varėnos rinktinių kinologai.

Už Išorės sienų fondo (ISF) pinigus nupirkto vieno šuniuko kaina yra 2000 Lt. Jiems įsigyti buvo skelbiamas viešas tarptautinis konkursas. Jo nugalėtoju išrinktas veisėjas iš Lietuvos.

Renkantis šuniukus buvo kreipiamas dėmesys į darbui sienos apsaugoje būtinas fizines ir psichines keturkojų savybes, tarp kurių buvo motyvacija paieškai, socialumas, atsparumas stresui ir baimei ir kt.

Šie keturi šuniukai pakeis atitarnavusius keturkojus VSAT veteranus. Kol kas šie vos ūgtelėję šuniukai apie savo būsimą darbą pasienyje nežino nieko ir dar nė iš tolo nepanašėja į sienos sargybinius.

Dabar jų laukia intensyvūs mokymai ir kruopštus dresavimas. Tačiau jau nuo kito rudens jie taps tikru sienos pažeidėjų, kontrabandininkų, nelegalių migrantų ir kitų pažeidėjų siaubu - tiek VSAT kinologams prireiks laiko išmokyti sienos apsaugos subtilybių savo augintinius.

Šie keturi šuniukai bus mokomi pėdsekystės ir žmogaus paieškos „žaliojoje„ juostoje bei pasienio kontrolės punktuose.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja apie pusantro šimto tarnybinių šunų. Iš viso Lietuvos pasieniečiai pagal 2007 - 2013 m. Išorės sienų fondo programą įvairioms priemonėms gaus 54 mln. eurų.

ISF tikslas - padėti veiksmingai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, veiksmingai valdyti žmonių srautus prie išorės sienų, užtikrinti, kad ES pasieniečiai vienodai taikytų sienų kirtimą reglamentuojančias teisės nuostatas, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą, skirtą trečiųjų šalių piliečių srautams valdyti.