BDAR
gdpr

Pasieniečių šunys sugebėjimus demonstravo Vilniuje

Data

2011 11 28

Įvertinimas
0

Ką sugeba pasieniečių tarnybiniai šunys, šeštadienį galėjo pamatyti sostinės gyventojai ir svečiai. Prie prekybos centro „Panorama„ Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos kinologai ne tik surengė įspūdingą keturkojų pasirodymą, bet ir pademonstravo naudojamą šunų dresavimo ir priežiūros įrangą bei atsakė į gausybę susirinkusių žiūrovų klausimų.

Šeštadienio popietę šalia Saltoniškių gatvėje esančio vieno didžiausių Vilniaus prekybos centrų buvo surengtas VSAT kinologinės veiklos pristatymas. Čia kiekvienas besidomintis galėjo apžiūrėti kinologų įrangą, pamatyti, pačiupinėti ir net pasimatuoti specialius kostiumus, kuriuos dresuodami šunis dėvi pasieniečiai.

Apie šunų naudojimą sienos apsaugai žiūrovams įdomiai ir išsamiai papasakojo VSAT kinologinės veiklos vadovas Žydrūnas Karčiauskas. VSAT šunų sugebėjimų susirinkę pamatyti žmonės sužinojo, kaip dresuojami pasieniečių keturkojai, kaip jie rengiami sienos apsaugai, kokia yra šios veiklos specifika. Ž.Karčiauskas tiek pristatymo metu, tiek po renginio kartu su kolegomis atsakė į daugybę klausimų ne tik apie šunų rengimą darbui pasienyje, bet ir apie kitus keturkojų auginimo ir dresavimo ypatumus.

Kai kurie vilniečiai į renginį atsivedė ir savo šunis, tačiau daugiausia dėmesio ir aplodismentų šįkart sulaukė pasieniečių keturkojai. Parodomąją programą surengė Ričardas Dikas su belgų aviganiu Nabuku, Saulius Pečiulis su labradorų retriveris Fara ir Alfredas Stackevičius su vokiečių aviganiu Meri. Vėsoką dieną susirinkę žiūrovai išvydo šunų bendro paklusnumo veiksmus, keturkojai parodė, kaip sugeba aptikti narkotikus ir sulaikyti pažeidėją.

Nemažai judria gatve pro prekybos centrą važiuojančių vairuotojų pristabdydavo automobilius, norėdami pamatyti, kokius sugebėjimus ir triukus demonstruoja pasieniečių keturkojai. Nemačiusieji to prarado daug - pasieniečių šunų sugebėjimai negali nesužavėti.

Šis renginys organizuotas siekiant pristatyti Išorės sienų fondo lėšomis įgyvendinamus projektus Lietuvos sienos apsaugai stiprinti.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija