BDAR
gdpr

Pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Izraeliu

Data

2018 06 13

Įvertinimas
0
izraelis.jpg

Lietuva ir Izraelis keisis pareigūnais, žiniomis, tyrimais ir informacija. Tai numatyta Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno ir Izraelio Viešojo saugumo ministro Gilad Erdan pasirašytame susitarime. 

Susitarimas pasirašytas oficialaus Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno vizito  Izraelyje metu.

„Neapykantos ir radikalizacijos kurstymas, kibernetiniai nusikaltimai - tai tos tarptautinio nusilkalstamumo sritys, kurių prevencija reikalauja tiek plataus strateginio pasirengimo, tiek kasdienės veiklos. Būtent taip ir dirba mūsų teisėsauga šioje srityje. Manau, mūsų šalys gali daug ko viena iš kitos pasimokyti“, – sakė E. Misiūnas.
 
Susitarimu siekiama sustiprinti abiejų valstybių kompetentingų institucijų tarpusavio bendradarbiavimą. Susitarimas pasitarnaus Lietuvai ir Izraeliui dalijantis specialistų žiniomis, patirtimi, kompetencija, informacija, tyrimais ir gerąja patirtimi.
 
„Izraelis - viena iš tų šalių, kurios įvairiausius teroristinius išpuolius patiria beveik kas savaitę. Ypatingas dėmesys paskutiniu metu skiriamas vadinamųjų vienišųjų vilkų fenomenui. Todėl Izraelio Viešojo saugumo ministerijai labai svarbu turėti kuo daugiau sąjungininkių tarptautiniam bendradarbiavimui“,– sakė Izraelio Viešojo saugumo ministras Gilad Erdan.

Vidaus reikalų ministras E. Misiūnas tęsia vizitą Izraelyje, kur dalyvauja aukšto lygio tarptautiniame forume, skirtame aptarti kovą su terorizmu, neapkykantos kurstymu, radikalizacija ir kibernetinėmis grėsmėmis.