Paskirta nauja Europolo vadovė

Data

2018 03 08

Įvertinimas
1
Chaterine De Bolle ir Eimutis Misiūnas.jpg

ES teisėsaugos bendradarbiavimo agentūra – Europolas – turi naują vadovą. Briuselyje simboliškai, Europai ir pasauliui minint tarptautinę moterų solidarumo dieną, ES Taryba naująja Europolo vykdomąja direktore paskyrė Catherine De Bolle iš Belgijos.

Catherine De Bolle, šiuo metu einanti Belgijos federalinės policijos generalinės komisarės pareigas, ES Tarybos buvo pasirinkta kaip geriausia kandidatė iš Europolo valdybos pateikto kandidato sąrašo, kuriame, beje, buvo įtraukta ir lietuvio Kęstučio Lančinsko kandidatūra.

„Su Catherine De Bolle buvome susitikę Kinijoje. Man ji paliko policijos profesionalės bei tvirto žmogaus įspūdį“,– sakė Briuselyje šiuo metu esantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Europolo vykdantysis direktorius šioms pareigoms yra skiriamas ketverių metų kadencijai, su sąlyga, kad vadovas gali būti perrinktas antrai kadencijai. Vienos pagrindinių Europolo vadovo pareigų – prižiūrėti Europolo administraciją ir vadovauti personalui. Vykdantysis direktorius yra taip pat atsakingas už ES policijos biurui pavestų užduočių įgyvendinimą.

Dabartinio Europolo vykdančiojo direktoriaus Rob Wainwright‘o kadencija baigiasi šių metų gegužės 1-ąją.