BDAR
gdpr

Plėtros galimybės pristatytos ir Rytų Lietuvos regionams

Data

2014 12 16

Įvertinimas
0
Raktažodžiai VRM, Rytų Lietuvos regionai

Plėtros galimybės pristatytos ir Rytų Lietuvos regionams
Plėtros galimybės pristatytos ir Rytų Lietuvos regionams

2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių ir investavimo fondų panaudojimo galimybės Lietuvos regionų vystymui jau pristatytos ir Vilniaus, Utenos bei Panevėžio regionų atstovams.

[end_header]

Gruodžio 12 d. Anykščiuose vykusiame Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Regioninės politikos departamento organizuotame renginyje pristatyti nauji, VRM koordinuojami,  ES struktūrinių ir investavimo fondų instrumentai: Integruotos teritorinės investicijos ir Bendruomenės inicijuojama vietos plėtra, aktualūs regionų projektų planavimo sistemos pakeitimai, taip pat VRM kompetencijai priskirtos ES fondų priemonės.

Regionuose planuojamas įgyvendinti veiklas (priemones) ir jų planavimo bei įgyvendinimo ypatumus, kitus aktualius 2014-2020 m. laikotarpio ES struktūrinių ir investavimo fondų panaudojimo klausimus renginyje taip pat pristatė Ūkio, Aplinkos, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo bei Žemės ūkio ministerijų atstovai.

VRM koordinuojamos ES fondų investicijos minėtuose regionuose 2014-2020 m. bus nukreiptos į tikslines teritorijas. Tai du didmiesčiai – Vilnius ir Panevėžys bei 9 vidutinio dydžio miestai (Anykščiai, Molėtai, Zarasai, Biržai, Kupiškis, Elektrėnai, Lentvaris, Širvintos, Ukmergė). Vien per VRM administruojamas priemones į Vilniaus plėtrą planuojama investuoti apie 150 mln., į Panevėžio – apie 69 mln. Lt., o 9 vidutinių Rytų Lietuvos miestų plėtrai numatoma skirti apie 130 mln. Lt.

Tikslinės investicijos ateis ir į 1-6 tūkst. gyventojų turinčius kaimus bei miestelius, kuriuos išskyrė Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionų plėtros tarybos. Vilniaus regione - Švenčionėliai, Eišiškės, Pabradė, Juodšiliai, Vievis, Maišiagala, Baltoji Vokė, Rūdiškės ir Nemenčinė. Panevėžio regione – Juodupė, Ramygala, Vabalninkas, Obeliai, Joniškėlis, Biržų kaimas, Piniava, Krekenava, Velžys. Utenos regione – Didžiasalis.

Į pereinamojo laikotarpio tikslinių teritorijų centrus (Utena, Visaginas, Ignalina, Rokiškis, Pasvalys, Švenčionys, Šalčininkai) taip pat bus nukreipta investicijų projektams pabaigti.

Tikslios investicijų sumos paaiškės, kai vidaus reikalų ministras patvirtins VRM administruojamų priemonių projektų finansavimo sąlygų aprašus.