>
2022-08-26

Po šešiolikos valandų ugniagesiai sutramdė didžiulį gaisrą Kauno atliekų perdirbimo įmonėje

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apsilankė Kauno atliekų perdirbimo įmonėje, kurioje buvo kilęs didžiulis gaisras. Ministrė padėkojo ugniagesiams gelbėtojams už operatyvumą ir profesionalumą, malšinant įsisiautėjusią ugnį. 

"Šiam gaisrui užgesinti buvo sutelktos visos reikiamos ugniagesių pajėgos. Esu dėkinga ugniagesiams ir kitoms atsakingoms tarnyboms už pasiaukojimą, bendrą darbą ir profesionalumą. Šiuo metu situacija suvaldyta. Vietos gyventojai buvo laiku informuoti apie galimą pavojų. Džiugu, kad išmoktos pamokos mums leido greitai sureaguoti ir lokalizuoti gaisrą. Kitas klausimas - ar tokios įmonės, kuriose saugomos pavojingos ir degios atliekos, turi būti miesto teritorijoje šalia gyvenamųjų namų. Tikiu, kad pradėtas ikitesiminis tyrimas padės išaiškinti šio gaisro priežastis", - sakė ministrė A. Bilotaitė.

Vakar 21.53 val. buvo pranešta, kad Palemono gatvėje, UAB „Žalvaris“, cecho viduje dega šiukšlės. Patikslinus informaciją paaiškėjo, kad dega didelis plotas, o ugnis plinta. Pirmieji atvyko Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos ugniagesiai. 

Bendrovės pagrindinį pastatą sudaro gamybiniai cechai ir administracinis pastatas. Ugnis siautėjo pusėje pastato ir apėmė visus 3 cechus.

Įvertinus tai, kad įmonėje saugomos ne tik degios, bet ir pavojingos medžiagos, PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojai išsiuntė trumpąjį perspėjimo pranešimą į mobiliuosius telefonus Kauno miesto gyventojams, esantiems 5 km spinduliu nuo gaisro židinio apie padidėjusią oro taršą.

Gaisro vietoje dirbo 45 Kauno PGV ugniagesiai ir dar 10 pareigūnų iš Vilniaus PGV, Šiaulių PGV ir Elektrėnų PGT, atvyko 10 gaisrinių autocisternų, 3 automobiliniai keltuvai, cheminių gelbėjimo darbų automobilis, iš Šiaulių atvažiavo štabo konteineris ir konteinerinis automobilis su putokšliu, iš Vilniaus – krovininis automobilis su putokšliu ir konteinerinis automobilis su gaisrinėmis žarnomis ir siurbline stotimi.    

Gaisras lokalizuotas 3.10 val. Toliau buvo ardomos konstrukcijos ir gesinami pavieniai židiniai.

Apie gaisrą buvo informuotas Aplinkos apsaugos departamentas, Vyriausybės Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupė.

Kauno miesto savivaldybės oro kokybės stebėsenos duomenimis, stebimi rodikliai tuo metu neviršijo nustatytų ribinių verčių. Visame mieste buvo stebimas azoto oksidų padidėjimas (vidutinis užterštumas),  taip pat O3 padidėjimas. 

Rugpjūčio 26 d. 13.42 val., gaisras likviduotas. Toliau bus vykdomi baigiamieji darbai.

Dėl šio gaisro pradėtas ikiteisminis tyrimas.