copyright

Prevenciniai veiksmai dėl naujojo koronaviruso

Data

2020 01 31

Įvertinimas
0
vilniau-oro-uoste-5e2ecafaef5a5.jpg

Sausio 30 d., ketvirtadienį, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pasaulinę ekstremalią situaciją dėl koronaviruso ir paragino šalis ruoštis galimai tarptautinei krizei. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija (VRM) ėmėsi visų būtinų veiksmų, siekdama pasirengti galimam šio virusio pasireiškimui. 

Nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM (PAGD) Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) aktyviai imasi prevencinių veiksmų siekdamas apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių. Taip pat aktyvuojami kitų institucijų ekstremalių situacijų operacijų centrai.

VRM ir jai pavaldžios įstaigos (PAGD, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie VRM (VSAT) ir Policijos departamentas prie VRM) aktyviai ir betarpiškai bendradarbiauja su sveikatos apsaugos sistemos ir kitomis institucijomis. 

Situacija ir prevencinės priemonės, siekiant pasirengti galimiems scenarijams, šį trečiadienį buvo aptartos VRM vykusiame Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) bei Vyriausybės pasitarime.

Reaguodama į situaciją, VSAT visoms rinktinėms išplatino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas, taip pat suintensyvino kontaktus su kaimyninėmis valstybėmis, atliko asmeninių apsaugos priemonių reviziją. 

PAGD sausio 29 d. sušaukto ESOC posėdžio metu aptartos sistemos parengties ir prevencijos pasirengimo galimybės, darbuotojų edukacijos klausimai ir informacijos sklaida. Tą pačią dieną vyko Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus ir teritorinių struktūrinių padalinių vadovų mokymai dėl naujojo koronaviruso plitimo. Pareigūnams buvo suteikta informacija, kaip atpažinti koronaviruso simptomus, paaiškinta, kaip greitai jis plinta, kas turi didžiausią riziką užsikrėsti, kaip išvengti jo sukeltos infekcijos, kokias apsaugos priemones naudoti ugniagesiams gelbėtojams transportuojant ligonius ir kt. Tokius mokymus ugniagesiams gelbėtojams ir kitiems pareigūnams planuojama rengti ir kitose PAGD priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose.

Lietuvos oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste nuo sekmadienio atliekama keleivių kontrolė. Lietuva – pirmoji valstybė, kuri pradėjo taikyti tokias kontrolės priemones. Šiuo metu Kinijoje yra apie 200 Lietuvos piliečių.

Primename, kad visa aktuali informacija apie koronavirusą taip pat skelbiama Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.lt72.lt/ Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje nvsc.lrv.lt/