>
2022-08-22

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai pradeda praktiką ministerijoje

Vidaus reikalų ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė priėmė projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvius – Deimantę Grašytę ir Paulių Sagevičių. Šis Vyriausybės projektas leidžia aktyviems ir smalsiems moksleiviams pamatyti valstybės institucijų ir politikų kasdienį darbą. Gimnazistai pasirinko atlikti 3 dienų praktiką Vidaus reikalų ministerijoje.

Susitikime kanclerė J. Petkuvienė supažindino moksleivius su vidaus reikalų sistema, svarbiausiais  ministerijos uždaviniais ir šiuo metu vykdomomis pertvarkomis.

„Sau išsikėlėme svarbią užduotį – peržiūrėti ir optimizuoti Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų vykdomas funkcijas. Optimizuoti – nereiškia viską sumažinti, bet atsisakyti tų funkcijų, kurios yra perteklinės ir nebūdingos mūsų institucijai bei visai vidaus reikalų sistemai. Turime atsisakyti  XXI amžiuje tokių atributų, kurie mūsų nepuošia: didelis automobilių parkas, sanatorijos, poilsio namai ir t.t.“, – teigia kanclerė J. Petkuvienė.

Praktikos metu projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai susipažins su Vidaus reikalų ministerijos veikla, atliks jiems paskirtus darbus. Moksleiviai taip pat dalyvaus diskusijose ir veiklose su ministerijai pavaldžiomis institucijomis: Policijos departamentu, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu ir Valstybine sienos apsaugos tarnyba. Paskutinę praktikos dieną dalyviai pasidalins savo įspūdžiais su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaitė.

Moksleiviai taip pat rengia bendrą savaitės projektą, kurio tikslas – pasidalinti savo vizija ir lūkesčiais įvairiais valstybės valdymo klausimais. Projektas bus pristatomas Vyriausybės posėdžių salėje.

Projektą nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Iki šiol projekte dalyvavo beveik 400 moksleivių.