BDAR

R. Tamašunienė: Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra kaip niekada geri

Data

2020 09 23

Įvertinimas
0
DSC_3046 (2).JPG

Rugsėjo 23 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Lenkijos Seimo Pirmininko pavaduotoju, vicemaršalka Piotru Zgorzelskiu, Lenkijos Seimo nariu Władysławu Teofiliu Bartoszewskiu ir Lenkijos ambasadore Lietuvoje Urszula Doroszewska.

Susitikimas prasidėjo nuo trumpos diskusijos apie regioninę politiką, vidaus reikalų ministrė pristatė Lenkijos Seimo atstovams pokyčius Lietuvos regioninėje politikoje ir naujai patvirtintą įstatymą. „Labai svarbu, kad Jūs, ministre, išmanote savivaldos darbą ir žinote, kokių pokyčių reikia, nes demokratija visada prasideda nuo apačios, nuo savivaldos, ne nuo centrinės valdžios, todėl stiprinti savivaldą yra itin svarbu“, – kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas, vicemaršalka Piotras Zgorzelskis.

Susitikimo metu buvo aptarti partnerystės ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai, taip pat COVID-19 (koronaviruso infekcijos) ir sienų atvėrimo aktualijos, migracijos politika ir situacija Baltarusijoje. Nuo rugsėjo 14 d. Lietuvoje panaikinta vidaus sienų kontrolė. Jos nėra ir prie sienos su Lenkija, tačiau taikomi įvairūs ribojimai, izoliacijos reikalavimai, kontaktų atsekamumo priemonės. Šalys bendradarbiauja, pasienio pareigūnai keičiasi informacija.

„Bendradarbiavimas su Lenkija mums yra vienas svarbiausių prioritetų. Praėjusią savaitę turėjome istorinį įvykį – dviejų Vyriausybių posėdį, kuris aiškiai parodė, kiek daug sąlyčio taškų mes turime. Geri santykiai tarp valstybių užtikrino ir sėkmingą bendradarbiavimą bei operatyvius sprendimus tuomet, kai buvo atkurta sienų kontrolė, taip pat aktyviai bendradarbiauja ir mūsų priešgaisrinės apsaugos tarnybos“, – sako vidaus reikalų ministrė. 

Lenkija, kaip ir Lietuva, yra numačiusi išimtį Baltarusijos piliečiams, atvykstantiems humanitariniais pagrindais ir darbo bei mokslo reikalais. Lenkija yra suplanavusi ir finansinę paramą Baltarusijos piliečiams. 

„Norėčiau padėkoti už bendradarbiavimą Vidaus reikalų ministerijos vadovybei, nes Jūsų indėlis yra labai svarbus ir kai buvo paskelbta apie laikiną sienų kontrolės atkūrimą, ir šiuo metu, kai teikiame pagalbą Baltarusijos žmonėms, labai tą vertiname ir džiaugiamės gerais rezultatais“, – kalbėjo Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska. 

Nuo rugpjūčio 11 d. jau išduoti 277 leidimai Baltarusijos piliečiams, kurie atvyks ypatingais humanitariniais pagrindais, iš jų 70 atvyko, 20 pateikė prašymus suteikti prieglobstį.