R. Tamašunienė: mūsų tikslas – efektyvios ir greitos migracijos paslaugos

Data

2020 05 13

Įvertinimas
0
49893017496_19022ec9ac_k (2).jpg

Šiandien, gegužės 13 d., vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje, kur aptarė iššūkius, su kuriais susidūrė migracijos sritis, COVID-19 sukeltos pandemijos krizės metu.

Pandemija ir karantino režimo nulemti apribojimai paveikė ir Lietuvos Respublikos piliečių emigracijos ir reemigracijos procesus. Išankstiniais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, š. m. kovo mėn. į Lietuvą grįžo (reemigravo) beveik 300 Lietuvos Respublikos piliečių daugiau, palyginti su šių metų vasario mėnesiu, o balandžio mėnesį šis skaičius vėl grįžo prie įprastų tendencijų. Išankstiniais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, iš Lietuvos emigravusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius karantino laikotarpiu nuolat mažėjo.

„Reaguojant į COVID-19 keliamas grėsmes, laikinai buvo pakeista klientų aptarnavimo tvarka Migracijos departamente. Užtikrinome, kad klientams būtų teikiamos visos paslaugos, išskyrus prašymų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės priėmimą, tačiau visais kitais klausimais asmenys priimami, iš anksto užsiregistravę www.migracija.lt arba iš anksto suderinę apsilankymo laiką“, –teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Karantino laikotarpiu laikinai neteikiama mobili atvykimo į namus ar kitą vietą paslauga, tačiau buvo supaprastintas išrašytų dokumentų išdavimas vyresnio amžiaus asmenims – suteikta galimybė juos atsiimti šių asmenų giminaičiams.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos Seimo komitetuose svarstomas Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama supaprastinti asmens dokumentų išdavimo procedūras – projekte siūloma nustatyti, kad asmens tapatybės kortelė, išduota asmenims nuo 70 metų amžiaus, galiotų 20 metų (šiuo metu 20 metų galiojanti asmens tapatybės kortelė išduodama asmenims nuo 75 metų amžiaus), padidinti vaikų, kuriems neprivaloma dalyvauti pateikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo, amžiaus ribą nuo vienų iki dvejų metų, nustatyti galimybę piliečio pageidavimu išrašytą asmens tapatybės kortelę ar pasą išsiųsti saugiu būdu į piliečio nurodytą vietą.

Nuo gegužės 4 d. Migracijos departamento Vilniaus skyriuje  pasą gauti galima tą pačią dieną, jeigu prašymas pateikiamas iki 12 val. Iki šiol pasą skubos tvarka būdavo galima gauti tik per vieną darbo dieną.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, keičiasi užsienio lietuviams aktualia migracijos, švietimo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Nuo 1995 m. veikiančią komisiją sudaro po 10 narių iš Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės. Šioje Seimo kadencijoje komisijai pirmininkauja Antanas Vinkus (Lietuvos Respublikos Seimas) ir Rimvydas Baltaduonis (Pasaulio lietuvių bendruomenė).