R. Tamašunienė: raginu visus ugniagesius, kovojusiems su ugnimi Alytuje, pasitikrinti sveikatą

Data

2019 11 12

Įvertinimas
0
alytaus-padangu-perdirbimo-bendroves-gesinimo-darbai-5dad968b48ae7.jpg

Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre, įsikūrusiame Vilniuje, sveikatą jau pasitikrino 110 ugniagesių, gesinusių gaisrą Alytuje. Iš viso į Vilnių jų turėtų atvykti 153. 

„Kol kas ne visi pasitikrino, pirmadienį–trečiadienį atvažiuoja dar apie 30–40 ugniagesių, bet trys ketvirtadaliai jų patikrinimą jau perėjo. Kokių nors ūmių apsinuodijimų tikrai nė vienam nebuvo nustatyta“, – kalbėjo Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro direktorius Marius Buitkus.

Medikai, patikrinę beveik tris ketvirtadalius pacientų ir atsižvelgę į tyrimų rezultatus, nustatė rizikos grupę, kad šių ugniagesių yra apie 30. Jiems bus atlikti papildomi tyrimai dėl sunkiųjų metalų. Tikimasi minėtus tyrimus atlikti jau kitą savaitę. Dėl dioksinų tyrimų bendradarbiaujama su Vokietija, planuojama, kad, išsiaiškinus akredituotas laboratorijas, kraujo mėginiai bus išsiųsti į užsienį.

„Raginu visus ugniagesius pasitikrinti sveikatą. Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras yra pasirengęs priimti visus pareigūnus neplaniniam patikrinimui“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Ugniagesius tikrina 10 gydytojų komanda, atliekant tyrimus dalyvauja beveik 40 Medicinos centro darbuotojų. Pareigūnai tikrinami labai nuodugniai: atliekami kraujo, šlapimo tyrimai, visiems atliekamas rentgenas, elektrokardiograma. Taip pat konsultuoja gydytojai pulmonologai, kardiologai, neurologai, okulistai. 

Iš viso gaisrą Alytuje gesino 324 ugniagesiai.