copyright

Rengiamos ekspertinės išvados dėl tolesnės regionų plėtros 

Data

2019 12 05

Įvertinimas
2
DSC_9029.JPG

Gruodžio 4–6 dienomis Vidaus reikalų ministerijoje vyksta regionų plėtros situacijos Lietuvoje ekspertinė peržiūra. Savo patirtį Lietuvai aktualiais regionų plėtros klausimus pristato 8 užsienio ekspertai, dalyvauja merai, įvairių savivaldybių, regionų plėtros tarybų atstovai. Apibendrintos ekspertų išvados bus teikiamos Vyriausybei. 

„Mes nuolat ieškome geriausių regioninės politikos pavyzdžių ir juos analizuojame, o šįkart, pasinaudodami galimybe per Europos Tarybą gauti ekspertinių įžvalgų, galime gyvai padiskutuoti su vienokius ar kitokius sprendimus priėmusių šalių atstovais Nė vienas modelis mums netinka šimtu procentų, bet labai svarbu mokytis iš kitų sėkmių ir nesėkmių ieškant sau geriausių variantų“, –  sakė vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius. 

Gruodžio 4 d. vyko situacijos Lietuvoje pristatymas, užsienio ekspertai dalijosi Lietuvai aktualia gerąja praktika ir iššūkiais regionų plėtros srityje, teikė rekomendacijas, vyko diskusijos. Dalyvavo regionų plėtros ekspertai iš Islandijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos, Europos Tarybos atstovas. 

Gruodžio 5 d. yra planuojami interviu – fokusuotos grupės susitikimai, kuriuose dalyvaus ekspertai ir regionų plėtros klausimais suinteresuotų šalių atstovai iš Vyriausybės kanceliarijos, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos, savivaldybių, regionų plėtros tarybų, įvairūs socialiniai partneriai. Susitikimų metu ekspertai turės galimybę susidaryti visapusišką regionų situacijos Lietuvoje vaizdą, kurį įvertinę parengs įžvalgas dėl tolesnės regionų plėtros. Šios įžvalgos bus pateiktos Vyriausybei. 

Šis ekspertinis renginys yra projekto „Gero valdymo sklaida Lietuvoje“ dalis, Vidaus reikalų ministerijos organizuojamas kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija ir Europos Tarybos Gero valdymo ekspertizės centru. Projektas finansuojamas ir administruojamas ES struktūrinių reformų programos lėšomis.