BDAR
gdpr

Rusija Interpolą gali panaudoti susidorojimui su Lietuvos pareigūnais

Data

2018 11 20

Įvertinimas
0
46449227_1913507292018587_206795915023876096_n.jpg

Trečiadienį Dubajuje vyksiančioje sesijoje bus renkamas tarptautinės policijos organizacijos Interpolo vadovas.  Pasak vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, dedamos visos pastangos, kad vadovu išrinktas nebūtų Rusijos siūlomas kandidatas Aleksandras Prokopčiukas.

„Tris dienas iš eilės vyksta aktyvūs dvišaliai susitikimai. Kartu su ES šalimis ir NATO sąjungininkais esame tie balsai, kurie siekiame įtikinti, kad Rusijai laimėjus Interpolas taptų politizuotu režimo susidorojimo įrankiu. Matome, kad ir anksčiau Rusija turėjo užmačių pasinaudoti tarptautiniais arešto orderiais ir Interpolo galimybėmis siekdama susidoroti su Rusijos demokratine bei pilietinės visuomenės aktyvistais, tiek su Lietuvos pareigūnais“ , - sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.  

Vidaus reikalų ministras dar liepą laišku buvo kreipęsis į Interpolo generalinį sekretorių, informuodamas apie galimas provokacijas iš Rusijos.  Rusija viešai buvo paskelbusi, kad ketina pradėti ikiteisminius tyrimus dėl Lietuvos prokurorų ir teisėjų, nagrinėjusių Sausio 13-osios bylą.

E. Misiūnas laišku tada informavo, kad Rusija gali bandyti per Interpolą gauti tarptautinius arešto orderius Lietuvos pareigūnams suimti.