Sakartvelo delegacija domisi gerąja valstybės tarnybos reformų praktika

Data

2019 11 26

Įvertinimas
0
DSC_8803.jpg

Lapkričio 25–27 dienomis Lietuvoje lankosi Sakartvelo delegacija, sudaryta iš šios šalies Valstybės tarnybos biuro, Teisingumo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos ir Krašto apsaugos ministerijos atstovų. Vizitas – šiuo metu įgyvendinamo Dvynių projekto dalis. 

Kartvelų delegacija domisi vykdomomis reformomis, jų eiga ir pasiekta pažanga valstybės tarnybos ir žmogiškųjų išteklių valdymo srityje.

Susitikimo Vidaus reikalų ministerijoje metu buvo aptarti valstybės tarnybos sistemos, valstybės tarnautojų atrankos, darbo užmokesčio, veiklos vertinimo, kvalifikacijos tobulinimo ir valstybės tarnautojų darbo organizavimo aspektai.

Vidaus reikalų ministerija kartu su Vyriausybės kanceliarija, Valstybės tarnybos departamentu ir Europos socialinio fondo agentūra Sakartvele nuo 2018 metų vykdo Dvynių projektą „Gruzijos valstybės tarnybos biuro gebėjimų stiprinimas įgyvendinant valstybės tarnybos reformą“.

Pagrindinis projekto tikslas – didinti Sakartvelo valstybės tarnybos profesionalumą laikantis viešojo administravimo principų, siekiant vystyti profesionalumo standartus, nešališkumą bei atskaitomybę valstybės tarnyboje ir didinti piliečiams teikiamų paslaugų skaidrumą, prieinamumą ir kokybę.   

ES remiamas projektas yra įgyvendinamas kaip ES Dvynių programos dalis, siekiant dalytis geriausia ES praktika bei patirtimi ir remti valstybės tarnybos reformą, kad ji sėkmingai būtų įgyvendinta Sakartvele. Projekto metu Vyriausybės kanceliarijos, Valstybės tarnybos departamento, Vidaus reikalų ministerijos ir Europos socialinio fondo agentūros ekspertai perduoda Sakartvelo kolegoms Lietuvos gerąją patirtį, kaip tobulinti valstybės tarnybą.

2018 metų rudenį startavęs projektas bus baigtas 2020 metų liepos mėnesį.