copyright

„Šalčininkai +“ – gyvenimo kokybės gerinimas Pietryčių Lietuvoje

Data

2020 02 06

Įvertinimas
1
84588693_124276915554861_5283585324914573312_n.jpg

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės vadovybe bei strateginės grupės, dirbančios su projektu „Šalčininkai+“ komanda.

„Labai malonu būti savivaldybėje, kurioje įgyvendinamas vienas pirmųjų bandymų. Tai naujas regioninės politikos etapas. Šiuos bandomuosius projektus išbandysime Šalčininkų rajono ir Tauragės rajono savivaldybėse ir tikimės, kad tai nubrėš naują regioninės politikos kryptį. Būtent bandydami norime kurti naujas metodikas, susijusias su Regioninės plėtros įstatymu“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė. 

Strategija „Šalčininkai+“ turi keturias kryptis: darnaus judumo, gyvenimo kokybės gerinimo, naujos regiono specializacijos įgyvendinimo, verslo aplinkos ir investicinio klimato gerinimo. 

„Dėkojame Vidaus reikalų ministerijai ir visai jos vadovybei už konstruktyvų bendradarbiavimą. Ne paslaptis, kad Šalčininkų rajono savivaldybė turi didelę dalyvavimo programose patirtį. Visos programos iki šiol nebuvo įgyvendintos iki galo, nes jos buvo labiau sektorinės. Dabar esu optimistiškai nusiteikęs ir labai dėkingas už iniciatyvą“, – sakė Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislavas Palevičius. 

Planuojama investuoti ir gerinti susisiekimo paslaugas – įsigyti elektra varomų autobusų ir rekonstruoti Šalčininkų autobusų stotį, taip pat žadama atnaujinti miesto sporto ir laisvalaikio infrastruktūrą. Būtų rekonstruoti ir kultūros paveldo objektai, turgūs, o Jašiūnų dvaro sodyba pritaikyta bendruomenės poreikiams. Žadama ženklinti Merkio upės vandens turizmo trasą ir sutvarkyti šios upės pakrantes. Daug dėmesio bus skiriama socialinėms („minkštosioms“) investicijoms. 

Projektai bus finansuojami Europos Sąjungos paramos lėšomis. Juos įgyvendinti numatoma iki 2021 metų pabaigos. 

Funkcinių zonų strategijos „Tauragė+“ ir „Šalčininkai+“ yra bandomieji projektai, pradėti dar 2017 metais, juos inicijavo Vidaus reikalų ministerija kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Finansų ministerija, Centrine projektų valdymo agentūra ir savivaldybėmis. 

Susitikime dalyvavo ir vidaus reikalų viceministrai – Tautvydas Tamulevičius ir Česlovas Mulma, taip pat Ministro Pirmininko patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

Per susitikimą ministerijos delegacija lankėsi ir Šalčininkų policijos ir migracijos padaliniuose bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Šalčininkų skyriuje.