BDAR
gdpr

Savanorystės idėjai neabejingus suburs „Kurk Lietuvai“ renginys

Data

2020 02 03

Įvertinimas
0
photo-1461532257246-777de18cd58b.jpg

Šį ketvirtadienį, vasario 6 d., Bendrystės ir socialinių inovacijų centre (Savičiaus g. 15) vyks „Kurk Lietuvai“ iniciatyva organizuojamas renginys „Savanorystė – neatrastos viešojo sektoriaus galimybės“.  Kviečiame dalyvauti!

„Socialiai atsakingas verslas jau nėra naujiena. Viešajam sektoriui, manau, taip pat metas judėti šia kryptimi, aktyviau įsitraukti – stiprinti bendruomenes. Ne viena užsienio šalis turi sėkmingų pavyzdžių, kaip, ieškant inovatyvių sprendimų ir vykdant prasmingas neatlygintinas veiklas, yra kuriamas sumanus valdymas. Tai neabejotinai prisidėtų ir prie valstybės tarnybos prestižo didinimo ir pasitikėjimo valstybės tarnautojais apkritai“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Pasaulio šalių dosnumo indekso, kuriuo vertinama pagalba nepažįstamajam, nepasiturinčiųjų rėmimas ir savanoriavimas, duomenimis, Lietuva yra tarp dešimt prasčiausiai vertinamų valstybių. Lietuvoje per pastaruosius dešimt metų savanoriavo tik 11 proc. gyventojų.

Renginyje planuojama pristatyti Bendrystės ir socialinių inovacijų centro, „Kurk Lietuvai ir Vidaus reikalų ministerijos įsteigtą savanorystės skatinimo laboratoriją, kurios tikslas – skleisti informaciją apie savanorystės galimybes, kviesti savanorius iš viešojo sektoriaus dalytis gerąja patirtimi ir prisidėti prie sumanaus ir bendruomeniško viešojo valdymo Lietuvoje. 

„Negalime nepažymėti, kad gerinti savanoriškos veiklos situaciją Lietuvoje siekia daugelis nevyriausybinių organizacijų. Tie patys moksleiviai skiria savo socialines valandas bendruomeninėms veikloms, tačiau pavienių iniciatyvų nepakanka. Mes turime atvirą idėją – galbūt valstybės tarnautojams galėtų būti suteikta apmokama darbo diena ar valandos, kurias jie galėtų skirti savanoriškai veiklai. Tai sėkmingai veikia Jungtinėje Karalystėje, net Lietuvoje yra verslo įmonių, kurios tokiu būdu skatina įsitraukimą. Galbūt laikas susivienyti?", – sako „Kurk Lietuvai“ dalyvė Greta Kundrotaitė. 

Renginio metu įkvepiančius pavydžius demonstruos Vyriausybės, Lietuvos teismų, nevyriausybinių organizacijų bei žinomų verslo įmonių atstovai. Diskusijų metu bus siekiama ieškoti konkrečių veiklos modelių, įgalinančių aktyvesnę savanorystę Lietuvoje. 

Renginio programa

Daugiau apie renginį:  https://www.facebook.com/events/593408441204903/