Seimas priėmė svarstyti naująjį vidaus tarnybos statuto projektą

Data

2020 05 12

Įvertinimas
0
viesojo-saugumo-tarnybos-pareigunai-treniruojasi-malsinti-riauses-58d7d06f22f63.jpg

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė svarstyti Vidaus reikalų ministerijos parengto Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto pakeitimus ir su juo susijusį Lietuvos policijos įstatymo pakeitimo projektą.

Vidaus tarnybos statuto projekto tikslas – spręsti vidaus tarnybos sistemai aktualius klausimus.

Vidaus tarnybos statuto pakeitimai numato, kad pareigūnų tarnybinė veikla bus vertinama ne tik atsižvelgiant į turimus asignavimus. Nustatytos papildomos skatinimo priemonės pareigūnams, kurių tarnybinė veikla įvertinama labai gerai (padėka, žinybinis ženklas, papildomos mokamos atostogos).

„Pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas neturi būti siejamas vien tik su papildomų lėšų poreikiu. Pareigūnams yra svarbu būti įvertintiems objektyviai, ne tik atsižvelgiant į finansines tarnybos galimybes“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pakeistas vidaus tarnybos statutas taip pat užtikrins tinkamą profesinių sąjungų narių atstovavimą atrankos ir tarnybinės veiklos vertinimo komisijose. Komisijų nariais skiriami statutinėse įstaigose jau veikiančių profesinių sąjungų atstovai.

Vidaus tarnybos statuto pakeitimais siekiama sudaryti teisines prielaidas ir toliau mokėti atitinkamas priemokas nustačius pareigūną veikiančius kenksmingus ar pavojingus veiksnius.

Už mažareikšmius tarnybinius nusižengimus pareigūnai nebūtų traukiami tarnybinėn atsakomybėn. Mažareikšmiu tarnybiniu nusižengimu laikomas tarnybinis nusižengimas, kuris yra formalaus pobūdžio, nesukėlęs neigiamų pasekmių, o tarnybinės nuobaudos paskyrimas būtų neproporcingas tarnybinio nusižengimo sunkumui.

Policijos įstatymo projektu atsisakoma nuostatų dėl savarankiško asignavimų valdytojo statuso bei perteklinių nuostatų dėl policijos generalinio komisaro ir jo pavaduotojų skyrimo, atleidimo, tam tikrų socialinių garantijų.