2022-09-22

Šiaurės-Baltijos šalių seminare – dėmesys kovai su prekyba žmonėmis

2022 m. rugsėjo 21–22 d. Vilniuje vyksta Šiaurės ministrų tarybos biuro, Šiaurės ir Baltijos šalių pareigūnių tinklo ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamas tarptautinis seminaras „Prekyba žmonėmis ir moterų bei vyrų, mergaičių ir berniukų sienų kirtimas“. Seminaro tikslas – suburti Šiaurės ir Baltijos šalių policijos organizacijų, valdžios institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovus ir ekspertus, kasdien kovojančius su prekyba žmonėmis, aptarti šiandieninę prekybos žmonėmis situaciją Šiaurės Europoje.

Seminarą pradėjo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ministrė džiaugėsi galėdama pasveikinti Šiaurės ir Baltijos šalių atstovus, susirinkusius į seminarą, nes šis bendradarbiavimas yra reikšmingas mūsų regionui, siekiant apsaugoti pažeidžiamuosius ir sustabdyti tuos, kurie gali prisidėti prie jų kančių. Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla seminaro dalyviams linkėjo produktyvios diskusijos aptariant šiandieninės prekybos žmonėmis situaciją Šiaurės Europoje ir galimybes sutvirtinti tarptautinius bendradarbiavimo pamatus prekybos žmonėmis prevencijoje.

Per dvi dienas truksiantį seminarą bus dalijamasi žiniomis apie prekybą žmonėmis, pristatomos ir aptariamos galimybės, veiksmai kovojant su prekyba žmonėmis, kuri pasireiškia įvairiomis formomis. Seminare bus diskutuojama, kaip krizės ir karai didina nusikalstamumą ir prekybos žmonėmis atvejų skaičių, taip pat bus aptarta berniukų ir mergaičių, kurie į Šiaurės ir Baltijos šalis atvyksta vieni, padėtis.