copyright

Sienų kontrolė oro ir jūrų uostuose nebebus vykdoma

Data

2020 09 14

Įvertinimas
0
palangoje-nusileido-lektuvas-is-vilniaus-5ef622cbd500f.jpg

Šiandien baigiama vykdyti pandemijos metu dėl COVID-19 ligos suvaldymo įvesta vidaus sienos kontrolė vykdant atvykstančių į Lietuvą asmenų patikrinimus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir oro uostų pasienio kontrolės punktuose. 

„Nepaisydami to, kad valstybės sienos pareigūnai nutraukia patikras ir atvykstančiųjų asmens tapatybės dokumentai nuo šiandienos 18 val. nebebus tikrinami, mes ir toliau sieksime kuo didesnio atvykstančių ir išvykstančių asmenų informavimo dėl izoliavimosi atvykus iš paveiktų valstybių“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Kaip ir iki šiol, keliaujant iš paveiktų šalių bus būtina teikti duomenis, tačiau anketų pildymai nebebus organizuojami oro uostuose ar Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste – tai daryti reikės internetu (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form) prieš atvykstant. Tokiu atveju atvykimo vietoje (oro ar jūrų uoste) Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistui reikės pateikti registracijos patvirtinimą (QR kodą) arba užpildytą popierinę anketą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 15 d. įsakymo Nr. V-1463 2.3 papunktis).

Migracijos kontrolė ir toliau bus tęsiama – savivaldybės ir policijos pareigūnai ir toliau tikrins, ar laikomasi izoliavimosi tvarkos.
Savivaldybių administracijų direktoriams pavesta užtikrinti izoliuotų asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ar grįžusių iš užsienio, tikrinimą dėl izoliavimosi taisyklių laikymosi namuose ir kitoje gyvenamojoje aplinkoje. Iki šiol savivaldybės tikrindavo, ar izoliavimosi reikalavimų laikosi tik grįžę iš užsienio asmenys, kurie būdavo izoliuoti savivaldybės patalpose. Ši funkcija išlieka.

Policijos departamentas nuo šiol tikrins, ar izoliavimosi reikalavimų laikosi asmenys, sergantys lengva COVID-19 ligos forma, ir tie, kurie gydosi ambulatoriškai, nes jų sveikatos būklė gera.

Taip pat policija tikrins asmenis, įtariamus, kad serga, ir turėjusius sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, kurie izoliuojasi namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje.
Iki šiol Policijos departamentas buvo atsakingas tik už grįžusių bei atvykusių iš užsienio valstybių asmenų, kurie izoliuojasi namuose ar kitoje gyvenamoje aplinkoje, tikrinimą. Šią funkciją ir toliau atliks policijos pareigūnai.

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti ČIA.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras yra skyręs kiekvienam pasienio punktui budintį darbuotoją, kuris konsultuoja ir konsultuos atvykstančiuosius, kuriems iškils rūpimų klausimų. 

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, rugsėjo 6–13 d. 43 asmenims, rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 6 d. 52 asmenims buvo pradėtos administracinio nusižengimo teisenos už nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnyje (Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimai).

Vidaus sienos kontrolė bus vykdoma iki šios dienos (rugsėjo 14 d.) 18 val.