BDAR
gdpr

Specialistai mokysis kaip efektyviau kovoti su neapykantos nusikaltimais

Data

2019 06 12

Įvertinimas
0
sviesi_nauja.jpg

Vidaus reikalų ministerija pradėjo vykdyti bendrus policijos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų mokymus, rengiamus įgyvendinant projektą „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas Lietuvoje stiprinimas“.  

Šiais mokymais siekama stiprinti specialistų gebėjimus atpažinti neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas, taikyti baudžiamąją atsakomybę bei padėti įvertinti nukentėjusiųjų poreikius, suprasti tokių nusikaltimų ypatumus, taip pat  – supažindinti su Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika šioje srityje.

Pirmieji, birželio mėnesi organizuoti mokymai, vyko Vilniuje. Nuo rugsėjo jie  vyks ir kituose miestuose: Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune. Iš viso iki 2020 m. vasario mėnesio planuojama surengti 17 mokymų, kuriuose dalyvaus daugiau kaip 300 policijos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų.

Mokymai finansuojami iš Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos (2014–2020) lėšų.

Projektą „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas Lietuvoje stiprinimas“ įgyvendina: Vidaus reikalų ministerija (koordinatorius), Generalinė prokuratūra ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

Mokymai finansuojami pagal Europos Sąjungos
Teisių, lygybės ir pilietybės programą (2014-2020)