Sprendžiant migracijos iššūkius – sutartys su Afrikos ir Vakarų Balkanų valstybėmis

Data

2018 09 13

Įvertinimas
0
Austrija_Ministras.jpg

Šiuo metu Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujanti Austrija rugsėjo 13-14 dienomis organizuoja aukšto lygio ministrų konferenciją migracijos ir viešojo saugumo klausimais. Tarptautiniame forume dalyvauja ir Lietuvos vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

Į Austrijos sostinę Vieną buvo pakviesti ES valstybių narių ir partnerių iš Vakarų Balkanų bei Afrikos vidaus reikalų ministrai. Pirmoji konferencijos diena skirta dialogui su Vakarų Balkanais, antroji – su Afrikos valstybėmis. Diskusinių temų spektras labai platus – nuo migracijos, sienų saugumo iki nacionalinio saugumo bei terorizmo ir radikalizacijos.

„Mes ES esame saugūs tiek, kiek saugūs mūsų kaimynai ir tolimojo užsienio partneriai. Todėl jei norime apsaugoti savo piliečius nuo organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos, neteisėtos migracijos, ekstremizmo ir terorizmo grėsmių – turime rasti veiksmingas bendradarbiavimo formas su problematiškais regionais“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

Konferencijoje dalyvavę Europos Komisijos (EK), agentūrų Europolo ir Frontex vadovai bei Interpolo atstovas išsakė vieningą pasiryžimą padidinti paramą valstybėms kovojant su organizuotu nusikalstamumu ir labai teigiamai atsiliepė apie ES šalių pastangas suvienyti jėgas su partneriais iš Vakarų Balkanų ir Afrikos.

Siekiant į regioninio bendradarbiavimo mechanizmus įtraukti ES partneres iš Vakarų Balkanų ir Afrikos, nuspęsta pasirašyti Tarpusavio supratimo memorandumą.