Stiprinami valstybės tarnybos atrankos procesai

Data

2020 02 07

Įvertinimas
1
DSC_0262 (4).JPG

Šiandien vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atstovais ir aptarė tolesnius Europos Sąjungos projekto „Žmogiškųjų išteklių valdymo modernizavimas valstybės tarnyboje“ žingsnius.

Šio projekto tikslas – sukurti ir, vykdant valstybės tarnautojų atranką, įdiegti kompetencijomis grįstus centralizuotos atrankos instrumentus.

„Tikiuosi, kad įgyvendinę šį projektą rasime tinkamiausius sprendimus, kurie padės kvalifikuotai atrinkti kandidatus į valstybės tarnybą ir kartu kurti pažangią sistemą“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.  

Įgyvendinant projektą bus sukurti ne mažiau kaip septyni atrankos instrumentai su metodikomis ir užtikrinta jų integracija į valstybės tarnautojų atrankos procesą. Daug dėmesio bus skiriama darbuotojų, vykdančių centralizuotus konkursus, kompetencijoms stiprinti ir vadovaujamasi didelių tarptautinių organizacijų patirtimi, jų vykdytais reprezentatyviais atrankos tyrimais.

„Džiaugiuosi, kad šiandien institucijose dirba daug žmonių, kuriems rūpi, kaip veikia valstybė, kurie deda daug pastangų, kad visa sistema dirbtų žmonių labui. Galbūt ne visada tai pastebima ar įvertinama, bet neabejoju, kad laikui bėgant valstybės tarnautojo profesija taps prestižinė“, – sakė ministrė.

Jau antrus metus įgyvendinamas projektas bus vykdomas iki 2021 metų liepos mėnesio.  

Valstybės tarnybos departamentas, įgyvendindamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programą, su viešąja įstaiga Europos socialinio fondo agentūra 2018 m. gruodžio 14 d. pasirašė projekto „Žmogiškųjų išteklių valdymo modernizavimas valstybės tarnyboje“ sutartį. Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Žmogiškųjų išteklių valdymo tobulinimas valstybinėje tarnyboje sisteminiu lygmeniu“.