2023-11-15

Stiprinant nusikaltimų prevenciją – dėmesys bendruomenės pareigūnų parengčiai

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitiko su visais šalies bendruomenės pareigūnais. Susitikime aptartas bendruomenės pareigūno vaidmuo ir jam reikalingi įrankiai stiprinant nusikaltimų prevenciją.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, ministerija kartu su Policijos departamentu  skirs ypatingą dėmesį bendruomenės pareigūnų parengčiai, kvalifikacijos tobulinimui,  aprūpinimui darbo  priemonėmis, kurios reikalingos specifinėms prevencinėms veikloms.

“Kai kalbame apie nusikaltimų prevenciją  visų akys neišvengiamai  krypsta į bendruomenės pareigūnus, nes jie geriausiai žino, kas vyksta jų prižiūrimose teritorijose, pažįsta kone kiekvieną žmogų. Suprantama, kad prevencija nėra tik policijos reikalas – bendram tikslui turime susitelkti visi: švietimo, socialiniai darbuotojai, tėvai ir mokytojai, vietos bendruomenės. Tačiau bendruomenės pareigūnas gali ir turi būti vedlys, centrinė nusikaltimų prevencijos ašis“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Šiemet  vienu nusikaltimų prevencijos prioritetų įvardinta kova su narkotikų platinimu ir vartojimu mokyklose.  Anot ministrės A. Bilotaitės, bendruomenės policijos pareigūnų vaidmuo psichoaktyviųjų medžiagų prevencijoje turi būti visapusiškas.

„Bendruomenės  pareigūnų laukia ne kasdienis darbas, o atsakinga ir svarbi misija. Nuo pareigūnų požiūrio ir gebėjimo aktyviai ir kūrybiškai organizuoti prevencines veiklas, įtraukti į saugios aplinkos kūrimą kuo daugiau vietos žmonių priklauso labai daug“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Bendruomenės ir kitiems policijos pareigūnams ketinama organizuoti kvalifikacijos tobulinimą narkotikų prevencijos klausimais. Bus siekiama perimti kitų šalių gerąją patirtį ir veiksmingas prevencijos priemones, prevencijos planavimą ir įgyvendinimą.

Planuojama peržiūrėti ir teisinį reguliavimą, kuris nustato valstybės ir savivaldybės institucijų bendradarbiavimą kovojant su neteisėtos narkotikų apyvartos reiškiniu.

Šiuo metu šalyje dirba 142 bendruomenės pareigūnai. Iš viso policijoje planuojama suformuoti 163 bendruomenės pareigūnų pareigybes.

Bendruomenės pareigūnų veikla pradėta vykdyti nuo 2015 metų.