BDAR
gdpr

Su EK atstovu pasikeista nuomonėmis apie migracijos situaciją ES

Data

2017 09 06

Įvertinimas
0
VRM_7201.JPG

Antradienį vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas susitiko su Europos Komisijos (EK) Migracijos ir vidaus reikalų generalinio direktoriaus pavaduotoju Simon Mordue, atsakingu už migracijos, prieglobsčio,  sienų apsaugos sritis bei vidaus reikalų srities finansinius instrumentus.

S. Mordue vizito Lietuvoje metu susipažino su vykdomos Kaliningrado tranzito schemos funkcionavimu bei stebėjo, kaip  mūsų šalies pareigūnai užtikrina Europos Sąjungos (ES) išorės sienos apsaugą ir Šengeno erdvės integralumą. Susitikime buvo kalbama apie šios tranzito schemos įgyvendinimo finansavimą naujoje finansinėje perspektyvoje, taip pat apie migracijos situaciją ES.

Komisijos atstovas pristatė pastaruoju metu stebimą situacijos pagerėjimą dėl sumažėjusių migracijos srautų, tačiau tuo pačiu akcentavo, kad reikia išlikti budriems ir nuosekliai vykdyti priemones, kurios leistų dar labiau sumažinti srautus ir išlaikyti stabilią situaciją.

Vidaus reikalų ministras E. Misiūnas pažymėjo, kad Lietuva pasisako už visapusiškų migracijos valdymo priemonių taikymą. Pasak jo, ypač svarbu kovoti su migracijos priežastimis tose šalyse, iš kur atvyksta migrantai, taip pat kuo skubiau grąžinti visus neteisėtai patekusius į ES.

Lietuva, suprasdama solidarumo tarp valstybių narių svarbą, pagal galimybes užtikrina savo įsipareigojimų dėl perkėlimų iš kitų šalių vykdymą. Susitikimo metu EK atstovas teigiamai įvertino tokias Lietuvos pastangas.

Rugsėjo 14 d. migracijos klausimai bus aptariami Briuselyje vyksiančiame ES vidaus reikalų ministrų susitikime.