BDAR
gdpr

Su JAV ambasados ir "Microsoft" atstovais aptartos galimybės įgyvendinti bendrą projektą kovos su prekyba žmonėmis srityje

Data

2013 12 18

Įvertinimas
0
Su JAV ambasados ir "Microsoft" atstovais aptartos galimybės įgyvendinti bendrą projektą kovos su prekyba žmonėmis srityje
Su JAV ambasados ir "Microsoft" atstovais aptartos galimybės įgyvendinti bendrą projektą kovos su prekyba žmonėmis srityje

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) įvyko JAV ambasados Lietuvoje inicijuotas susitikimas, skirtas aptarti bendro viešosios ir privačios partnerystės projekto įgyvendinimo galimybėms prekybos žmonėmis prevencijos srityje. 

[end_header]

Susitikime dalyvavo JAV ambasados Politikos ir ekonomikos skyriaus pareigūnai Alex Hamilton ir Vanna Chan, kompanijos “Microsoft“ Verslo strategijos ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Martynas Bieliūnas bei VRM Viešojo saugumo politikos departamento Visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus patarėja Reda Sirgedienė. 

JAV ambasados atstovai pažymėjo, kad kovos su prekyba žmonėmis klausimai ypač svarbūs JAV vadovybei ir pasidžiaugė, kad šioje srityje yra produktyviai bendradarbiaujama su VRM bei kitomis Lietuvos valstybės institucijomis. Ambasados pareigūnai taip pat akcentavo, kad šiuo metu, kai nusikaltėliai tampa vis išradingesni, svarbu būti lankstiems, sujungti viešojo ir privataus sektorių pajėgas ir pasitelkti naujausių technologijų galimybes, padedančias užkirsti kelią prekybai žmonėmis. 

Su „Microsoft“ atstovu M. Bieliūnu  susitikimo metu buvo apsvarstytos galimybės sukurti naujus technologinius įrankius, kurie padėtų kovoti su prekyba žmonėmis Lietuvoje, informuojant visuomenę ir potencialias aukas, pvz. darbo užsienyje ieškančius žmones, apie galimas grėsmes. Tam galėtų būti naudojamos įvairios priemonės, įskaitant apklausas, testus ir kitas informavimo priemones socialiniuose tinkluose bei įdarbinimo agentūrų tinklapiuose, specialias programas mobiliesiems telefonams ir kt.

VRM atstovė R.Sirgedienė pristatė prekybos žmonėmis tendencijas Lietuvoje, vykdomas priemones ir sritis, kuriose tokio pobūdžio projekto nauda būtų didžiausia. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į policijos administruojamos el. pašto dėžutės [email protected] panaudojimą, elektroninėje erdvėje platinamus realybės neatitinkančius darbo kitose valstybėse pasiūlymus, jaunimo pardavimą ir įtraukimą į nusikalstamą veiką, poreikį plėsti visuomenės gebėjimus atpažinti galimus prekybos žmonėmis atvejus bei ginti savo teises ir kt. Taip pat pasiūlyta parengti šiandienos tendencijas atitinkančią informaciją projekto tikslinei grupei.   

Susitikimo metu sutarta, jog  artimiausiu metu „Microsoft“ pateiks pasiūlymą dėl galimų techninių priemonių panaudojimo tokiam projektui įgyvendinti. Į projekto įgyvendinimą planuojama įtraukti ir daugiau privataus sektoriaus subjektų.