BDAR
gdpr

Su KTU atstovais aptartos kibernetinio saugumo stiprinimo galimybės

Data

2013 12 09

Įvertinimas
0
Su KTU atstovais aptartos kibernetinio saugumo stiprinimo galimybės
Su KTU atstovais aptartos kibernetinio saugumo stiprinimo galimybės

Gruodžio 6 d. Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) lankėsi Kauno technologijos universiteto (KTU) delegacija, vadovaujama rektoriaus prof. habil. dr. Petro Baršausko.

[end_header]

Susitikime su vidaus reikalų viceministru Algimantu Juocevičiumi, Informatikos ir ryšių departamento prie VRM (IRD) direktoriumi Gintaru Čiurlioniu ir kitais VRM bei IRD atstovais buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės kibernetinio saugumo srityje.

KTU rektorius P.Baršauskas pastebėjo, kad pastaruoju metu valstybės ir mokslo institucijų tarpusavio bendradarbiavimas informacinių technologijų srityje tampa vis aktyvesnis, taip pat informavo, jog KTU visuomet yra pasirengęs bendradarbiauti dalyvaujant bendruose projektuose, teikiant ekspertines konsultacijas, rengiant specializuotas informacinių technologijų saugos mokymo programas bei metodikas.

Viceministras A. Juocevičius pažymėjo, jog informacinių technologijų specialistų trūkumo ir jų kvalifikacijos kėlimo klausimai šiuo metu itin aktualūs, todėl specializuoti valstybės tarnautojų kursai ar mokymai kibernetinio saugumo srityje būtų išties labai reikalingi. Viceministras taip pat pabrėžė, kad labai svarbu kartu ieškoti sprendimų, siekiant išlaikyti kompetentingus specialistus viešajame sektoriuje.

Su KTU atstovais buvo sutarta artimiausiu metu sukonkretinti tolesnius veiksmus dėl specialistų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo programų, taip pat bendromis jėgomis ieškoti tam finansavimo galimybių, pritraukiant ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Taip pat sutarta, jog KTU papildomai deleguos kompetentingą atstovą dalyvauti Kibernetinio saugumo įstatymo projektą rengiančios darbo grupės veikloje.

Susitikimo metu IRD atstovai svečiams taip pat pristatė Pirmininkaujančios šalies draugų kibernetinės erdvės klausimams grupės (Friends of Presidency on Cyber Issues) veiklą.

KTU atstovai susitikime su viceministru A. JuocevičiumiViceministras A. Juocevičius ir IRD direktorius G. ČiurlionisKTU atstovai susitikime su viceministru A. Juocevičiumi