BDAR

Susitikime su Izraelio ambasadoriumi – Lietuvos žydų bendruomenės padėtis

Data

2020 08 28

Įvertinimas
1
DSC_2000 (3).JPG

Šiandien vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje J.E. Yossefs Levy. Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo bei kiti aktualūs klausimai.

„Matome, kad žydų bendruomenė Lietuvoje auga ir kad tiek daug Izraelio piliečių nori susigrąžinti Lietuvos pilietybę“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė. – „Mes labai vertiname esamus ryšius ir bendradarbiavimą su Izraeliu visuomenės saugumo srityje. Norime, kad žydai jaustųsi saugūs kaip ir kiti Lietuvos gyventojai.“

Lietuvos Respublikos Vyriausybė vykdo visiško netoleravimo antisemitizmui politiką. Antisemitizmas ir antisemitinės neapykantos kalbos ir kitos antisemitizmo išraiškos prieštarauja Lietuvos ir Europos Sąjungos vertybėms. Nors antisemitinių incidentų Lietuvoje yra palyginti nedaug – keletas per metus, Lietuva pasiryžusi toliau plėtoti tame tarpe ir teisėsaugos priemones, skirtas užkirsti kelią galimoms tautinę neapykantą kurstančioms veikloms.

Šie metai yra ypač svarbūs Lietuvos žydų bendruomenei – minimos didžiojo Lietuvos rabino, litvakų misnagdų religinės minties lyderio, litvakų kultūros atstovo Vilniaus Gaono Elijo ben Saliamono Zalmano 300-osios gimimo metinės. Ta proga, 2020-ieji buvo paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.

Šiandien Lietuvos žydų bendruomenę sudaro beveik 5000 narių, iš jų apie 550 sudaro Izraelio piliečiai, turintys leidimus gyventi Lietuvoje. Taip pat nemažai Izraelio piliečių turi dvigubą – tiek Izraelio, tiek Lietuvos – pilietybę. Praėjusiais metais Lietuvos pilietybę atgavo 630 asmenų, o šiemet jau 648.