Susitikime su Pasaulio banko atstovais – apie Lietuvos regioninę politiką

Data

2019 01 16

Įvertinimas
0
DSC_4742.JPG

Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius trečiadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiais Pasaulio banko atstovais. 

LR Vidaus reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo ir „Verslios Lietuvos“ atstovas, buvo aptartas Lietuvos regioninės politikos įgyvendinimas, pasiruošimas naujajam Europos Sąjungos (ES) finansiniam laikotarpiui ir galimas bendradarbiavimas dalinantis žiniomis.

„Produktyviai padiskutavome ne tik apie mūsų planus, bet ir apie kitų ES valstybių narių pavyzdžius. Pasaulio banko atstovams mūsų vizija patiko, sulaukėme pasiūlymo padėti pritaikyti geriausias tarptautines praktikas gerinant paslaugų kokybę gyventojams ir efektyviai derinant įvairius finansinius mechanizmus.

Esu tikras, kad dalinimasis žiniomis bus abipusiai naudingas“, – sakė viceministras T.Tamulevičius.

Susitikimo metu svečiams buvo pristatytas šiuo metu ruošiamas vizija ir strategija paremtas finansavimo instrumentas, leisiantis savivaldybėms derinti įvairias finansavimo formas ir padėsiantis efektyviau investuoti ES fondų lėšas. 

Taip pat aptarti nacionalinės regioninės politikos prioritetai iki 2030 metų. 

„Nenorime būti vieno miesto valstybe. Mūsų tikslas – kad bet kurioje Lietuvos vietoje gyvenantis žmogus gautų pakankamai geras ir kokybiškas valstybines ir privačias paslaugas“, – sakė viceministras.

Europos Komisija (EK) nuo 2020 metų ketina mažinti paramą sparčiai išsivysčiusias šalis besivejančioms valstybėms narėms. Dar vasaros pradžioje EK pateiktame būsimosios finansinės perspektyvos projekte buvo siūloma sanglaudos politikai 2021-2027 metų laikotarpiu skirti 11 proc. mažiau lėšų nei 2014-2020 metais.

Atskiroms valstybėms narėms šis sumažėjimas būtų labiau juntamas. Tarp daugiausiai galinčių prarasti yra Lietuva, kuriai paramą siūloma mažinti net 24 proc.