BDAR

exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Susitikime su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje ES sienų atvėrimo ir Migracijos pakto klausimai

Data

2020 06 26

Įvertinimas
1
seimo-ir-pasaulio-lietuviu-bendruomenes-komisijos-posedis-5dd2657c8098f.jpg

Šiandien vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius susitiko su Prancūzijos Respublikos ambasadore Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe ir aptarė Europos Sąjungos (ES) sienų atvėrimo ir būsimo Migracijos pakto elementus.

Ambasadorė domėjosi apie esamą teisinį reglamentavimą Lietuvoje dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo galimybių ir tolimesnius ketinimus šiuo klausimu, įvertinant tai, kad dėl ES išorės sienų atvėrimo intensyvios diskusijos vyksta ir Briuselyje.

„Šiuo metu pagrindinis ir svarbiausias kriterijus sprendžiant dėl trečiųjų šalių sąrašo turėtų būti epidemiologinės situacijos rodikliai. ES lygio trečiųjų šalių, iš kurių būtų leidžiama atvykti į ES, sąrašas turėtų būti sudaromas vadovaujantis aiškiais ir skaidriais kriterijais bei patikimais duomenimis, įrodančiais, kad situacija toje šalyje nekelia pavojaus“, – teigė viceministras.   

Ambasadorė taip pat domėjosi migracijos klausimais, buvo aptarti pagrindiniai migracijos politikos elementai, kuriuos apims ir būsimasis Migracijos paktas – prieglobsčio sistemos reforma, sienų apsauga, grąžinimai ir readmisija, kova su neteisėta migracija ir neteisėtu žmonių gabenimu, bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis.

„ES migracijos politika turėtų būti grindžiama stipria bendrus standartus atitinkančia išorinių sienų apsauga, prieglobsčio procedūra, kuri nesudarytų prielaidų piktnaudžiavimams, bei efektyvia grąžinimų politika“, – teigė viceministras.

Lietuva laikosi pozicijos, kad solidarumo mechanizmas turi nekurti traukos faktoriaus ir apimti įvairių priemonių, kuriomis galima būtų palengvinti su dideliu migracijos spaudimu susiduriančių ES valstybių narių naštą.

„Solidarumas nebūtinai turi reikšti prieglobsčio prašytojų paskirstymą. Lietuva laikosi nuomonės, kad perkėlimai gali būti taikomi tik asmenų, kuriems išties reikalinga tarptautinė apsauga, atžvilgiu ir tik atlikus reikiamas saugumo patikras“, – teigė vidaus reikalų viceministras.

Pokalbio metu viceministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva yra solidari valstybė ir pagal galimybes nuo 2015 m. dalyvavo ir dalyvauja įvairiose ES lygio solidarumo priemonėse.