2022-09-27

Susitikime su Ukrainos delegacija - parama karo draskomai šaliai ir pagalba siekiant eurointegracijos

Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev ir viceministrė Sigita Ščajevienė susitiko su Ukrainos Aukščiausios Rados nariais, miestų merais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Susitikimo metu aptarta Lietuvos vidaus reikalų sistemos parama Ukrainai, dabartinis vizų režimas Rusijos piliečiams ir karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas. 

„Jūsų karas yra visų mūsų karas, todėl nuo pat pirmųjų karo dienų siunčiame Ukrainai materialinę paramą ir reiškiame politinį palaikymą. Lietuva aktyviai bei nuosekliai ir aktyviai remia Ukrainos europinės integracijos siekius. Tikiu, kad mūsų patirtis leis stiprinti mūsų šalių bendradarbiavimą“, - sakė viceministras V. Dmitrijev.

Viceministras pažymėjo, kad Lietuvos vidaus reikalų sistemos įstaigos Ukrainai suteikė materialinės paramos už 5 mln. EUR. Ji susideda iš ginkluotės, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technikos bei įrangos, apsaugos priemonių (šarvinės liemenės, šalmai, dujokaukės), transporto priemonių, maisto ir kitų būtinų dalykų.

Taip pat Lietuva prisideda ir žmogiškųjų išteklių pagalba. Išminavimo komandos iš Lietuvos padėjo Ukrainos tarnybomis tiriant karo nusikaltimus ir išminuojant šalies teritoriją, o šiuo metu 8-ose Lietuvos gydymo įstaigose teikiamos reabilitacijos paslaugos 55 kare sužeistiems teisėsaugos pareigūnams.

Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos vyriausybė aktyviai palaiko griežtą sankcijų politiką Rusijai ir jos piliečiams. 

Vidaus reikalų viceministras patikino, kad Lietuva savo veiksmais remia Ukrainos kelią eurointegracijos kryptimi. Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė neseniai nuotoliniu būdu dalyvavo Kijeve vykusiame Rišelje Forume, kuriame pristatė valstybės tarnybos pertvarkos aktualijas. Taip pat Ukrainos tarnybos bus kviečiamos susipažinti su Lietuvoje veikiančia vairuotojų pažymėjimų išdavimo ir egzaminavimo sistema.