Susitikime su Vietnamo delegacija aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės

Data

2019 06 21

Įvertinimas
2
lb_14.JPG

Šiandien vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas priėmė oficialaus atsakomojo vizito į Lietuvą atvykusią Vietnamo Socialistinės Respublikos delegaciją ir jos vadovą, viešojo saugumo ministrą generolą To Lam.

Šių metų sausio mėnesį vizito Vietname metu vidaus reikalų ministras E. Misiūnas pasirašė svarbų Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vietnamo Socialistinės Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl piliečių grąžinimo (toliau – Readmisijos susitarimas). Readmisijos susitarimu, kurį jau ratifikavo Seimas, siekiama veiksmingiau kovoti su neteisėta migracija. Kaip ir dauguma kitų neteisėtų migrantų, Vietnamo piliečiai renkasi Lietuvą kaip tranzito valstybę, vykstant į tikslo valstybes (pvz., Lenkiją, Vokietiją ir kt.). 

Pasak ministro E. Misiūno, užmegzti ryšiai užtikrins aktyvų Lietuvos ir Vietnamo institucijų bendradarbiavimą bei padės sklandžiai įgyvendinti grąžinimo procedūras.  

„Šis susitarimas itin svarbus mūsų tarnybų bendradarbiavimui, siekiant nustatyti Vietnamo piliečių tapatybę ir palengvinti jų asmens dokumentų išdavimą, taip pat užtikrinti greitesnį procedūrų vykdymą“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Susitikimo metu aptartos ir šalių perspektyvos bendradarbiauti tokiose srityse, kaip kova su organizuotu nusikalstamumu, kibernetiniais nusikaltimais, taip pat – galimybe dalintis Lietuvos pareigūnų gerąja praktika minėtose srityse.

Vietnamo delegacijos atstovai vizito Lietuvoje metu taip pat lankysis pasienyje su Baltarusija veikiančioje Padvarionių užkardoje, kur bus pristatyta sienos apsaugai naudojama moderni stebėjimo įranga. Nuvykus prie pačios sienos linijos Vietnamo delegacijos atstovus VSAT pareigūnai supažindins su situacija šiame ruože ir jo apsaugos specifika.