BDAR

Susitikimo su JAV ambasadoriumi metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo ir kovos su terorizmu klausimai

Data

2020 09 21

Įvertinimas
0
119938654_340587890477825_7407721098515135324_n.jpg

Šiandien vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadoriumi specialiems pavedimams, JAV valstybės departamento terorizmo klausimų koordinatoriumi Nathan Sales. Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei kovos su terorizmu klausimai.

„Džiaugiamės konstruktyviu bendradarbiavimu su JAV sienų saugumo, branduolinės saugos, kovos su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu srityse“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras.

Š.m. birželio 18 d. JAV Teroristų stebėjimo centras, Policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Valstybės saugumo departamentas, pasirašė  susitarimą, kuris padės sutelkti bendras pastangas, siekiant užkirsti kelią tarptautiniam terorizmui, ir veiksmingiau su juo kovoti. Šis susitarimas skirtas keistis terorizmo stebėjimo informacija ir aktyviau bendradarbiauti žinomų ir įtariamų teroristų nustatymo srityje.

Susitikimo metu pažymėta, kad svarbus žingsnis kovojant su teroristinėmis organizacijomis buvo š. m. rugpjūčio 12 d. Migracijos departamento po konsultacijų su kitomis valstybės institucijomis ir užsienio partneriais priimtas sprendimas uždrausti į Lietuvą atvykti 35 su „Hezbollah“ siejamiems asmenims.

„Tikiu, kad tai yra svarbus žingsnis kovojant su terorizmu. Šiuo metu tai yra griežčiausia ribojamoji priemonė, kurios šios organizacijos ir su ja siejamų asmenų atžvilgiu galėtų imtis Lietuva“, – teigė T. Tamulevičius.

Ambasadorius Nathan Sales taip pat pasveikino šį Lietuvos institucijų sprendimą kaip svarbų žingsnį, kuriuo Lietuva „Hezbollah“ pripažino teroristine organizacija. Be JAV, šį sprendimą be JAV jau yra priėmusios tokios valstybės, kaip Kanada, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai ir kitos.

Susitikimo metu taip pat aptarta nerimą kelianti situacija kaimyninėje Baltarusijoje.

„Jau 69 Baltarusijos piliečiai atvyko į Lietuvos Respubliką humanitariniais pagrindais, dar 18 pateikė prašymus suteikti prieglobstį. Esame pasirengę ir toliau padėti Baltarusijos piliečiams, kuriems reikalinga apsauga dėl jiems kylančių grėsmių dabartinės politinės situacijos kontekste aplinkybių“, - pažymėjo vidaus reikalų viceministras.