Svarstoma kurti tarptautines ES sienų apsaugos pajėgas

Data

2018 10 12

Įvertinimas
0
44027521_254785902050108_4798937302518726656_n.jpg

Spalio 11-12 d. LR vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos susitikime, kuriame aptariami ES išorės sienų apsaugos bei migracijos klausimai.

Ministrai diskutuoja apie naująjį Europos Komisijos pasiūlymą dėl Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros stiprinimo ir dėl 10 000 sienų apsaugos pareigūnų pajėgų sukūrimo iki 2020 m.

„Pritariame Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros stiprinimui, tačiau jos pajėgų formavimas neturi nei susilpninti nacionalinių pajėgumų, nei sukurti papildomos finansinės naštos“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

Jis taip pat pabrėžė, kad reikia ieškoti ambicingesnių sprendimų stiprinant ES sienų saugumą. 

„Mes siūlome nustatyti ES bendrus, bent jau minimalius sienų stebėjimo standartus, kurie leistų užtikrinti vienodai aukštą sienų apsaugos lygį visose ES valstybėse narėse bei tam būtų skiriamas reikiamas finansavimas”, – teigė E. Misiūnas.

Ministrai taip pat aptaria grąžinimo politikos efektyvumo didinimą.

„Teigiamai vertiname Europos Komisijos siūlymus griežtinti grąžinimo taisykles, spartinti procedūras, užkirsti kelią neteisėtam antriniam judėjimui, tačiau manome, kad galima būti dar ambicingesniais, pavyzdžiui, numatyti grąžinimo sprendimų pripažinimą ES lygiu – tai leistų vienai valstybei narei įgyvendinti kitos valstybės narės priimtą sprendimą, o institucijoms – sutaupyti laiko ir lėšų“, – sakė ministras.

Taip pat ministrai diskutuoja apie migracijos situaciją ES ir vidaus reikalų srities finansavimo aspektus. 

Ministras, kalbėdamas apie naująją daugiametę finansinę perspektyvą pabrėžė, kad remiantis Lietuvos stojimo į ES sutartimi turi būti užtikrintas pilnas Specialios Tranzito Schemos finansavimas ES lėšomis. 

Tinkamas Specialios Tranzito schemos, užtikrinančios kontroliuojamą, sklandų ir saugų asmenų vykimą iš Kaliningrado į kitas Rusijos Federacijos sritis per Lietuvos Respublikos teritoriją, veikimas yra visos ES interesas.