T. Tamulevičius: mūsų tikslas – savarankiški ir stiprūs regionai

Data

2020 06 30

Įvertinimas
1
DSCF7284.JPG

Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime.

„Šiemet mūsų bendradarbiavimas buvo labai intensyvus ir naudingas. Prieš kelias savaites buvo patvirtintas Regioninės plėtros įstatymas – tai mums visiems svarbus žingsnis, kuris leis sustiprinti regioninę politiką ir suteiks regionams daugiau savarankiškumo. Ketiname ir toliau aktyviai bendradarbiauti ir prireikus teikti pagalbą steigiant regionų plėtros tarybas“, – suvažiavime teigė vidaus reikalų viceministras.

Birželio 11 d. Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam įstatymo projektui, kuris šalies regionams suteiks daugiau įgaliojimų ir kompetencijų, o regionų plėtros taryboms – teisinį statusą. Įstatymą pasirašė ir Prezidentas.

„Regioninės plėtros įstatymui laikas yra dabar. Mūsų tikslas – susitelkti ir spręsti regionines problemas ne centralizuotai, o atsižvelgus į kiekvieno regiono unikalumą ir gyventojų poreikius. Pavyzdžiui, jei regione pakanka darželių, neverta statyti dar vieno, galbūt tiesiog reikia užtikrinti gerą infrastruktūrą“, – teigė T. Tamulevičius.

Savivaldybių atstovai suvažiavimo metu patvirtino ir politinėms partijoms skirtus pasiūlymus, kuriuose raginama stiprinti savivaldos savarankiškumą ir skatinti lygiavertį bendradarbiavimą su centrine valdžia. Šie pasiūlymai trečiadienį Vilniuje turėtų būti įteikti partijų atstovams.

Suvažiavime dalyvavo daugiau nei 200 delegatų iš visų šalies savivaldybių, taip pat – Seimo, Vyriausybės bei kitų institucijų atstovai.

LSA vienija visas 60 Lietuvos savivaldybių, todėl sprendžia bendrąsias savivaldybių problemas, atstovauja joms šalies valdžios ir valdymo institucijose, užsienio valstybių savivaldybių bei kitose tarptautinėse organizacijose.